in ,

Віктора Садовничого, ректора МДУ імені М. В. Ломоносова, та Юрія Золотова, академіка російської академії наук, позбавлено звань почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

14 березня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Основним питанням стало позбавлення звань почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктора Садовничого, ректора МДУ імені М. В. Ломоносова, та Юрія Золотова, академіка російської академії наук.

Ректор Володимир Бугров, обґрунтовуючи таке рішення, зазначив: «В умовах війни, яку Росія розв’язала проти українського народу, університетська громада докладає чимало зусиль для боротьби з ворогом на різних напрямках. Викладачі, працівники та студенти боронять українську землю у складі Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, збирають необхідне для армії і військових, готують їжу для наших захисників. Натомість в російському суспільстві геноцид українського народу, названий путіним «військовою спецоперацією з денацифікації та демілітаризації», отримує підтримку навіть у колах інтелектуалів, так званої «еліти». Лунають заяви, які підтримують злочини російської армії проти українців, суголосні зверненню до викладачів та студентів російського союзу ректорів і президіуму російської академії наук».

Зважаючи на це, адміністрація Університету повністю відмовляється від співпраці в будь-якій формі з університетами та академічними інституціями країни-агресора, країни-ворога, армія якої вбиває мирне населення, знищує національні надбання, а також погрожує світу техногенними катастрофами.

За підтримку рішення про позбавлення звань почесного доктора КНУ імені Шевченка Віктора Садовничого та Юрія Золотова виступила низка членів Вченої ради. Зокрема, перший проректор Володимир Ільченко зауважив, що згадані особи своїми вчинками перекреслили всі власні здобутки на науковій ниві і перестали бути вченими для всього світу.

Проректорка Ксенія Смирнова наголосила: «У перші дні війни від імені Університету було розіслане звернення до всіх  почесних докторів КНУ. У відповідь ми отримали листи підтримки з різних країн світу, окрім росії. Натомість російські освітні функціонери підтримали воєнні дії в Україні у своєму зверненні до президента рф. Тому я вважаю, що Віктор Садовничий та Юрій Золотов не мають права бути членами нашої спільноти. Рішення Університету є абсолютно правильним, зважаючи на всі ці обставини».

Підтримав рішення про позбавлення почесних звань і проректор Андрій Гожик. Зокрема, він зазначив: «Своїм схаленням диктаторської влади ці особи продемонстрували, що відмовляються бути членами нашої університетської родини».

В.о директора Інституту права Олена Орлюк зауважила: «Моральність, честь, життя — ось ті цінності, які об’єднують нашу університетську спільноту. І  попри  наукову діяльність ми не можемо співпрацювати з тими особами, які не розділяють наші цінності та не підтримують суверенітет і самовизначення нашої держави».

Проректорка Ганна Толстанова акцентувала: «Позиція згаданих російських «вчених» дає нам зрозуміти, що вони не вболівають за розвиток науки у нашому осередку, яка є рушійною силою у поступі української держави.  При цьому Європейська Асоціація Університетів European University Association сьогодні ухвалила рішення про призупинення членства 12 університетів рф. Дякуємо партнерам й друзям за єдність принципів та підтримку спільних цінностей».

Одноголосним рішенням Вченої ради Університету від 14 березня 2022 року Віктора Садовничого, ректора МДУ імені М. В. Ломоносова, та Юрія Золотова, академіка російської академії наук, позбавлено звань почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Підготовлено і передано у ВРУ проєкт Закону України «Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо кримінальної відповідальності осіб під час особливого періоду та в умовах надзвичайного стану)».

Спрощено звільнення робітників. Війна все змінює.