in ,

Податок на банківські картки: що потрібно знати.

 

Карткові рахунки українців не будуть обкладатися податком: з надходжень на банківські картки фізосіб не потрібно буде платити 19,5% податку, а банки не “зливають” інформацію про клієнтів прямісінько в податкову і робити цього не збираються. Про це заявляють експерти, реагуючи на розповсюджену в мережі інформацію про те, що нібито з кожного зарахування на банківські картки українців буде стягуватися податок.

Зокрема, видання “Податки та бухгалтерський облік” детально розповіло, як оподатковуються надходження на особисті картки.

Гроші зайшли на картки від юридичної особи або ФОПа

Всі турботи про податки – на відправнику. У одержувача повинна бути тільки одна думка: як витратити отримані гроші. Крапка. Навіть якщо “юрик” або ФОП помилився і не утримав податок – це не проблема одержувача.

Гроші зайшли на картку від фізичної особи

Варіант 1. Відправником грошей є чоловік або дружина, дитина або батько, брат або сестра, бабуся чи дідусь з боку матері і з боку батька, онук одержувача – це сімейні перевід грошей, тобто – це сімейний, подружній борг по Сімейному кодексу України. Якщо бути більш точним, то отримані фізособою просто так (тобто в дар) оподатковуються за нульовою ставкою.

Варіант 2. Гроші не є сімейним переводом, а є видом доходу. Якщо повернуто борг, то з цих грошей платити податки не потрібно. Якщо це подарунок – то треба оплатити ПДФО (5%) і військовий збір (1,5%). Якщо це оплата за товари, роботи або послуги, орендна плата – доведеться віддати ПДФО (18%) і військовий збір (1,5%).

Варіант 3. Гроші зайшли на карту з-за кордону

3.1. Від юрособи. Треба подати декларацію та сплатити податок (ПДФО + ВС). Виняток: коли сума в принципі не є доходом дохід (наприклад, позика її повернення, поворотна фінансова допомога). ПДФО можна зменшити на суму сплаченого за кордоном податку з цих доходів.

3.2. Від фізособи. Якщо гроши надійшли від чоловіка або дружини, дітей або батьків (але не брати…) – то можна доводити, що це не дохід, а внутрішньосімейний розподіл грошей. В інших випадках – варто подивитися, за що гроші. Наприклад, якщо це в принципі не дохід (раптом, це повернення позики), то такі надходження не обкладаються.

Як бути з податковою, чи дізнаються вони про зараховані на карту гроші? У загальному випадку – ніяк. Тільки через судове рішення.

Як бути з фінансовим моніторингом. Наприклад, якщо сума більше 150 тис. грн (скоро буде 400 тис. грн) і вона підозріла, то банк вимагає додаткові документи по угоді (він може вимагати, навіть якщо сума нижче). Але інформацію в податкову банк все одно не передає. Однак деяка ймовірність витоку матеріалів від Держфінмоніторингу до податківців – існує. Такі приклади були, хоча вони доволі рідкі.

Загальний висновок : у податківців поки немає дієвих способів масового контролю доходів фізосіб, отриманих на картки. Карткові рахунки українців найближчим часом не якім податком  обкладатися не будуть.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ФОПи РРО

Верховний Суд залишив у силі покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років засудженій за намагання влаштувати диверсію на залізниці