in

Порядок сплати податку на нерухомість

Роз’яснення ДФС

Якщо нерухомість перебуває у спільній частковій власності кількох осіб і поділена в натурі, то платити податок на нерухомість буде кожен власник за свою частку, якщо ж нерухомість перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і не розділена в натурі, то платити податок буде один із власників за їхньою згодою. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби Павло Дроняк, повідомляє прес-служба відомства.

Як було уточнено, пільга зі сплати податку в такому випадку надається конкретному громадянину на ті метри житлової нерухомості, яка є його власністю як окремо зареєстровані в держреєстрі. «Коли квартирою в 150 квадратних метрів в рівних частках володіють дві особи і дві частки вважаються в реєстрі як окремі об’єкти, кожному з них покладені по 75 квадратних метрів. Оскільки Податковим кодексом передбачена пільга на 60 квадратних метрів для кожного власника, то платити обидва будуть тільки за «зайві» 15 квадратів», — зазначив П. Дроняк.

Представник ДФС також роз’яснив, що якщо нерухомість не розділена в натурі і в реєстрі вважається як один об’єкт, яким володіють кілька осіб, тоді обкладатися податком будуть 90 квадратних метрів, оскільки 150 квадратів зменшуються на пільгові 60. При цьому пільга надаватиметься лише одному з власників, на якого в держреєстрі зареєстрована квартира.

«Пільга надається незалежно від кількості квартир. Але при цьому пільги по сплаті податків не надаються на об’єкти, які використовуються власниками для отримання доходів. Наприклад, якщо в одній квартирі людина проживає, а іншу — здає в оренду або використовує в якості офісу для підприємницької діяльності, тоді за другу квартиру стягують податок без надання пільги», — підкреслив П. Дроняк.

Нагадаємо, що в 2017 році платники сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний 2016 рік. Платниками є всі фізичні і юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток.

У сплаті податку законодавством передбачені пільги. Так, база оподаткування зменшується на 60 кв. метрів для квартир незалежно від їх кількості, які знаходяться у власності фізичної особи, на 120 кв. метрів для житлових будинків і на 180 кв. метрів для різних типів об’єктів житлової нерухомості.

Оплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники повинні протягом 60 днів із дня отримання податкового повідомлення-рішення. Саме протягом цього часу платник має право в разі незгоди з визначеною сумою звернутися до податкових органів для звірки даних. Крім того, якщо платники не отримали таке повідомлення, але вони є платниками цього податку, вони також можуть звернутися до податкових органів для звірки.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Наслідки невідкриття матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій

Строки перерахування коштів стягувачу на виконання рішення суду