in

Порядок здійснення відбору проб питної, гарячої води, природного газу та проведення їх дослідження щодо послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та послуг з постачання та розподілу природного газу

Постановою КМУ від 04.10.2022 р. № 1114 затверджено Порядок, який визначає механізм здійснення відбору проб питної, гарячої води, природного газу та проведення їх дослідження щодо послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та послуг з постачання та розподілу природного газу з метою проведення перевірки якості наданих споживачам послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та послуг з постачання та розподілу природного газу.

Для проведення перевірки відповідності якості надання послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та послуг з постачання та розподілу природного газу параметрам, передбаченим договором про надання зазначених послуг, споживач може звертатися до виконавця комунальної послуги в усній формі особисто, за допомогою телефонного зв’язку або в письмовій формі за поштовою або електронною адресою, що зазначена в договорі про надання відповідних послуг, який забезпечує здійснення відбору відповідних проб власною або іншою акредитованою випробувальною лабораторією.

У разі неприбуття виконавця комунальної послуги споживач має право ініціювати власним коштом проведення відбору проб для проведення аналізу гарячої та холодної води шляхом залучення для цього акредитованих випробувальних лабораторій.

У разі відбору проб гарячої та холодної води у розподільній мережі споживача складається акт відбору проб (додаток 1 і 2), у двох оригінальних примірниках, з яких один примірник залишається у споживача, а інший надається до випробувальної лабораторії разом з відібраними пробами.

У разі встановлення за результатами дослідження відібраних проб факту постачання послуг неналежної якості витрати споживача на оплату проведених досліджень проб підлягають компенсації за рахунок виконавця відповідної комунальної послуги. Для цього споживач подає виконавцю комунальної послуги заяву у довільній формі та результати досліджень відібраних проб, які підтверджують неналежну якість комунальної послуги.

Витрати споживача на проведення досліджень відібраних проб відшкодовуються виконавцем шляхом перерахунку коштів на банківський рахунок споживача, про який він інформує виконавця у вигляді довідки від банківської установи.

Вартість дослідження не повинна перевищувати середньої вартості послуги на ринку.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Підстави для звільнення на період дії військового стану

Корупція у час війни: продаж водійських прав, псевдоліки, фіктивне оцінювання нерухомості. Як із цим боротися?