in , ,

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах хоче “вивчити можливість” повернення атлетів з росії та білорусі у міжнародний спорт

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах хоче “вивчити можливість” повернення атлетів з росії та білорусі у міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України.
І далі пряма цитата: “Це не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії – виключати атлетів через їх паспорт.
Історія повторюється.
І її дійові особи також.
Нагадаю історію Олімпіади 1936 року, яку ікона путіна гітлер використав “на повну” для просування своїх спочатку ідей, а невдовзі і танків Європою і далі.
Дехто вже перед тим бачив і передбачав, що так і буде. Напередодні, ще у 1933 році з ініціативи Американського атлетичного союзу навіть серйозно ставилося питання про перенесення Олімпіади зі столиці Третього рейху – Берліна – в іншу країну. А у червні 1936 року в Парижі навіть відбулася Міжнародна конференція на захист олімпійських ідей, яка зробила гучну заяву про несумісність олімпійських принципів і факту використання Ігор у агресивних планах. Учасники конференції звернулися із закликом про бойкот Олімпіади в Берліні, а в США в Нью-Йорку була створена Рада боротьби за перенесення Олімпіади з Берліна до Барселони.
Однак тоді оргкомітет берлінської олімпіади і навіть спеціально створена перевірочна комісія МОК не побачили в гітлерівській Німеччині нічого, “що могло б завдати шкоди олімпійському руху”, а голова комісії, президент НОК США Евері Брендедж, зробив публічну заяву про те, що бойкот – це “чужа духу Америки ідея, змова з метою політизувати Олімпійські Ігри”.
XI літні Олімпійські ігри таки пройшли в Берліні у серпні 1936 року. Ця Олімпіада стала рекордною за кількістю учасників, пройшла з “небувалим розмахом”, “демонструючи високий організаційний рівень”.
Бв більше, сам почесний президент МОК П’єр де Кубертен назвав гітлера “одним з кращих творчих духів нашої ери”.
Вже за 3 роки цей “творчий дух” гітлер, яким так захоплювалися лідери і громадські діячі світових держав, “продемонстрував свій високий організаційний рівень”, розв’язавши Другу Світову війну. За сліпоту політиків світ заплатив своїм життям 55 мільйонів людей.
Вже після Другої світової війни сукупність передолімпійських дій МОК початку 1930-х років “була визнана помилковою”, а живі і здорові члени Міжнародного олімпійського комітету принесли “публічні вибачення”.
Наступні олімпійські ігри відбулися аж через 12 років.
Нам чекати “публічних вибачень” від Томаса Баха чи може ця історія його навчить?
Бо “спорт поза політикою” – це дуже зручна для путіна поза деяких політиків.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Поки не закінчіться війна, говорити про відродження у країні міжнародних досліджень з клінічних випробувань препаратів не доводиться

Перелік пільг встановлений для оплати фізичними особами щодо сплати земельного податку