in

Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю привернув увагу до теми можливості повномасштабної війни з Росією.

Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю привернув увагу до теми можливості повномасштабної війни з Росією. Запевнивши, що Москва здатна піти на такий крок, він при цьому знову закликав свого російського колегу Володимира Путіна до діалогу. У Кремлі і МЗС РФ у відповідь назвали міркування президента Зеленського «апокаліптичними» і відірваними від реальності.

Конкретно про можливість масштабної війни з Росією в п’ятницю, виступаючи на щорічній міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES), допустив президент Володимир Зеленський. «Це найстрашніше, що може бути, але, на жаль, така ймовірність є», – сказав він, зазначивши: провокування війни було б «найбільшою помилкою» Москви. Президент вказав, що РФ не хоче йти на діалог і швидко завершити війну в Донбасі, тому він має намір «змусити говорити про деокупацію» українських територій.

Жорстко критикуючи російську владу, Володимир Зеленський у своєму виступі все-таки дав зрозуміти: поки ще не все втрачено. Він зазначив, що коли-небудь «все повернеться – території, люди і, напевно, відносини». Такі надії глава України пов’язав з тим, що є і «розумні росіяни», які поважають незалежність сусідньої країни.
А поки ж основні надії Київ як і раніше пов’язує з НАТО. Україна готова до вступу в альянс, що підтверджує рівень її фахівців і армії – «однією з найсильніших у світі». При цьому В.Зеленський висловив упевненість, що без України не буде «міцного Євросоюзу», а НАТО багато втратить. «Якщо ви хочете, щоб посилилася Росія, – не беріть України», – заявив український лідер.

Як відомо Москва з 2014 року стверджує: РФ жодним чином не можна вважати себе учасником донбаського конфлікту.

До широкомасштабної агресії» на Україні йде активна підготовка, заявив в той же день головком збройних сил країни Валерій Залужний. За його словами, свідчення «агресивних намірів» – безпрецедентні за своїм розмахом навчання Росії і Білорусії «Захід-2021», що стартували в п’ятницю на 14 військових полігонах і в акваторії Балтійського моря. Всього в них буде задіяно до 200 тис. чоловік. Київ, як зазначив пан Залужний, розглядає різні сценарії розвитку подій, в тому числі можливість деяких провокацій на Донбасі.

У свою чергу, Україна з 22 по 30 вересня проведе стратегічні командно-штабні навчання під назвою «Об’єднані зусилля-2021». За словами Валерія Залужного, маневри, які стануть «підсумком річної роботи» України, пройдуть на ключових військових полігонах, а також в акваторії Чорного і Азовського морів. У них візьмуть участь до 12,5 тис. військовослужбовців, в тому числі з країн НАТО. Як повідомив в п’ятницю на своїй сторінці в Facebook генеральний штаб збройних сил України, навчання служити «елементом стримування агресора».

Офіційний представник МЗС РосіїМ. Захарова відгукнулася в своєму Telegram-каналі. Вона висловилася про те, що ніби «заяви Зеленського стають все більш відірваними від реальності. Вони не пов’язані єдиною логікою фрази, які не виражають ніякого концептуального підходу”. А прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, зазначив, що не хоче вдаватися до «апокаліптичним очікуванням» стосовно війни. При цьому Дмитро Пєсков не коментував інші заяви Володимира Зеленського – про готовність «предметно зустрітися» з президентом РФ Володимиром Путіним і обговорити обмін військовополоненими, відкриття нових пунктів пропуску в Донбасі, розмінування територій. Позиція Москви щодо питання про можливість саміту залишається старою. Так у Кремлі раніше відзначали, що російський лідер готовий говорити, зокрема, про «поганий стані» відносин двох країн, а ось, наприклад, кримське питання закрите остаточно. В той же час глава МЗС України Дмитро Кулуба вважає, що  «битва за Крим – це битва за Україну, що без Криму «суверенної України не буде».

Однак на Заході як і раніше не дають Києву ніяких гарантій швидкого розширення альянсу. Минулого тижня, наприклад, посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю сайту «Телевізійної служби новин» (ТСН) прямо заявила: «Факт залишається фактом – є військовий конфлікт на Україні. Це завжди складно для НАТО – приймати нові країни, де є такі конфлікти». А колишній американський посол в Києві Джон Гербст днями відверто заявив: «Україна не зможе приєднатися до НАТО в найближчі, скажімо, десять років і вже точно в наступні п’ять років. В основному через те, що існує значна протидія цьому всередині альянсу. По суті, там бояться викликати роздратування з боку Росії».

Підтвердженням цього став і нещодавній візит Володимира Зеленського в Вашингтон, де він провів переговори з американським президентом Джо Байденом. «Так, ми не отримали прямий пропозиції щодо вступу України в НАТО», – вказав на зустрічі Володимир Зеленський. Але він запевнив, що, на його думку, в будь-якому випадку Україна «може покластися на США».

За публікацією у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЄКТ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ЗАСУДЖЕНИХ ТА ОСІБ, ЯКІ ТРИМАЮТЬСЯ ПІД ВАРТОЮ, ЗАХОДІВ ПРИМУСОВОГО ГОДУВАННЯ

Два роки тому, 5 вересня 2019-го, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розпочав свою роботу.