22 травня 2025 року в Києві розпочався Міжнародний форум «Пробація України: майбутнє зараз», метою форуму стало обговорення досягнень реформи пробації, а також визначення подальших кроків для розвитку альтернативних видів кримінальних покарань, зокрема громадських робіт, та зміцнення системи пробації задля реінтеграції правопорушників і підвищення безпеки суспільства.
Захід відкрила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, яка підкреслила значення пробації як інструменту справедливості, сучасної європейської інституцієї, що сприяє реінтеграції правопорушників і підвищенню безпеки суспільства.

«Цей інструмент справедливості важливий як для окремих громадян, так і для держави загалом», – підкреслила Ольга Віталіївна.
У форумі взяли участь понад 150 осіб — представники українських державних органів, міжнародних організацій, правничої спільноти та дипломатичного корпусу. У межах трьох панельних дискусій обговорили європейський досвід у сфері пробації, дотримання прав людини, міжвідомчу взаємодію та впровадження сучасних наукових і психологічних підходів.
На панелі «Пробація: європейський вимір» заступник міністра юстиції Євген Пікалов підкреслив:

«Сьогодні ми зібралися щоб визначити напрямки розвитку пробації в контексті подальшого розширення альтернативних видів кримінальних покарань. Тому що саме пробація є дуже поширеною пенітенціарною практикою в світі».
Алле Дорхаут, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні зазначив:

«Нідерланди тривалий час підтримують зусилля України у сфері пробації. На прохання Міністерства юстиції України, ми розпочали проєкт «Пробація та альтернативні санкції», щоб зробити пробацію в Україні дієвою”.

У межах поточного проєкту «Справедлива, прозора та підзвітна система кримінального правосуддя в Україні» ми продовжимо розвивати партнерства на рівні колег у системі пробації» – запевнив пан А.Дорхаут.
Водночас директор державної установи «Центр пробаціі» Олег Янчук, наголосив:

«Щороку через пробацію проходить понад 200 осіб. Низький відсоток повторних злочинів під час пробації свідчить про її ефективність у запобіганні злочинам та реабілітації правопорушників».
Також під час дискусій спікери обговорили подальші вектори розвитку реформи пробації та плани щодо запровадження альтернативних санкцій для правопорушників.
Форум організовано Міністерством юстиції України за підтримки Міністерства закордонних справ і Міністерства юстиції та безпеки Нідерландів, а також нідерландського Центру міжнародно-правового співробітництва в межах проєкту «Справедлива, прозора та підзвітна система кримінального правосуддя в Україні».
Коментарі
Loading…