in , , ,

Що суспільству та державі надає пробація!

Пробація – це інститут певних обмежень та гуманних обов’язків для людини, яка вчинила правопорушення. І пробація надає можливість не ізолювати цю людину від суспільства. Це має відбуватися відповідно до ЗУ “Про пробацію”. Але не за Кримінальним кодексом України.

«Від модельних офісів до модельної пробації. Виклики до змін» – саме ця тема стала першим етапом заходу зі стратегічного планування розвитку національної системи пробації. Участь у ньому взяли заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька, керівництво державної установи «Центр пробації», керівники та представники структурних підрозділів апарату Центру.

«Пробацію необхідно максимально розвивати для того, щоб забрати з в’язниць людей, які хочуть жити нормально. І суспільство має дати їм такий шанс. Коли в Україні зменшиться кількість тюремного населення (не тому, що ми їх повипускаємо, а через пробацію), ми будемо менше витрачати на утримання цієї системи. Пробація – це прогресивний інститут роботи з правопорушниками», – зазначила заступниця Міністра юстиції.

У рамках першої стратегічної сесії учасники визначили, що наразі серед першочергових викликів реформування системи – такі:

  • фінансування та матеріально-технічне забезпечення;
  • прогалини у законодавстві;
  • мотивація та компетентність персоналу;
  • недостатня цифрова грамотність персоналу;
  • взаєморозуміння між органами, які беруть участь у реалізації пробації;
  • недостатнє сприйняття міжнародного досвіду;
  • недостатня внутрішня комунікація.

Учасники заходу визначили передумови, що призвели до виникнення цих питань, зовнішні та внутрішні чинники й фактори, що спричинюють актуальність кожного конкретного із зазначених питань.

«У Стратегії реформування пенітенціарної системи розвиток пробації представлено як окремий напрям. Тому усі ідеї щодо стратегічного розвитку системи пробації та альтернативних санкцій і заходів варті уваги. А результати нинішньої роботи колективу пробації точно будуть втілені в життя», – додала Олена Висоцька.

А темою вже наступної стратегічної сесії стане робота щодо пошуку оптимальних шляхів вирішення актуальних питань.

Довідково:

Захід проведено за сприяння Проєкту технічної допомоги і співпраці «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» (NORLAU Probation Project).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Всесвітній День доброти, у Львові за участю першої леді України Олени Зеленської відбувається регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування»

Умови звільнення майна платника податків від податкової застави.