in ,

Реформа сільської медицини

У Верховній Раді зареєстрували ініційований Президентом України проект закону № 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Документ передбачає розвиток інфраструктури та додаткове фінансування для охорони здоров’я в селах, пояснюють у МОЗі. Зокрема, йдеться про будівництво додаткових амбулаторій із можливістю проживання родини лікаря, придбання автомобілів для лікарів, щоб вони мали змогу пересуватися між селами, а також створення можливості для отримання освіти та підвищення кваліфікації.

Крім того, законопроект закладає основи розвитку «телемедицини», щоб лікарі мали змогу консультуватися з колегами за допомогою відеозв’язку. Для цього передбачається проведення мережі Інтернет в усі, навіть віддалені, села в рамках розвитку медичної інфраструктури.

Зазначимо, що наразі в сільській місцевості проживає 13 млн українців або 30% населення. «А низький рівень надання медичної допомоги селянам спричинений, зокрема, відсутністю налагодженої медичної інфраструктури та кваліфікованого медичного персоналу», — зазначають у відомстві.

«Поточний стан сільської медициним дійсно жахливий. Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечені транспортом. Невистачає обладнання, ліків, а в значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає медичного персоналу. Ми платимо дуже дорогу ціну за уповільнення реформування медицини», — зазначив Петро Порошенко під час наради з питань розвитку сільської медицини.

Цього року в бюджеті вже передбачено 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я в сільській місцевості. Крім того, Кабмін заклав додатковий 1 млрд гривень на розвиток системи охорони в селах у 2018 році.

«Ми як держава маємо забезпечити доступність медичної допомоги на всій території країни. Саме це зробить нас сильною державою, країною, де можна жити й бути здоровим. Виділені кошти — запорука того, що кожен українець в будь-якому місці країни отримає якісну медичну допомогу», — зазначила в.о. міністра охорони здоров’я, доктор Уляна Супрун.

Законопроект президента доповнює раніше ініційовані урядом проекти законів про зміну моделі фінансування системи охорони здоров’я та є частиною медичної реформи.

Як обіцяється, пакет законопроектів № 6327 та № 6604, які запускають реформу фінансування системи охорони здоров’я, а також президентський законопроект № 7117, що передбачає підвищення доступу та якості медичних послуг у селах, будуть розглянуті вже на цій парламентській сесії.

Джерело: УП

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

СУДОВЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ, ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОГО АБО ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

Бути чи не бути Антикорупційному суду в Україні?