in ,

Реформа юридичної освіти: знову на порядку денному…

Відбувся віртуальний круглий стіл «Реформа юридичної освіти: діалог із громадянським суспільством». Понад сотня учасників обговорили виклики та досягнення на шляху реформування правничої освіти.

Захід організували Комітет Верховної Ради України з освіти, науки та інновацій, Комісія з питань юридичної освіти та обізнаності, Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ, Фундація DEJURE, Асоціація юридичних клінік України, Експертна рада студентства закладів вищої освіти, Ліга студентів Асоціації правників України та ELSA за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх».

Членкиня правління Центру політико-правових реформ, керівниця проєктів з питань конституційного права та співголова Ради Коаліції РПР Юлія Кириченко розказала про конституційний статус вищої юридичної освіти: «Без юридичної освіти, яка базується на захисті базових демократичних цінностях, неможливо побудувати правову державу і неможливо захиститись від авторитаризму та зовнішніх загроз. Спеціалісти мусять бути не лише професіоналами, але й сповідувати цінності нульової толерантності до корупції, доброчесності, моральності та етичності. Наша увага повинна бути зосереджена на вихованні правника, який потенційно може стати гідним суддею Конституційного суду, який може сказати тиску владі “ні”».

Юлія Гришина, голова підкомітету з вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, окреслила важливість європейського досвіду у реформуванні: «Саме тому ми працюємо над її вдосконаленням, адже значення юридичної освіти переоцінити неможливо, особливо зараз. Також потрібно запроваджувати концептуальні європейські практики та працювати над її змістом».

А Денис Маслов, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, зазначив, що якісна юридична освіта повинна забезпечити той людський капітал, який стане майбутнім правосуддя в Україні.

Заступники Міністра освіти України та Міністерства юстиції з питань європейської інтеграції заохотили присутніх на обговоренні якнайшвидше дійти консенсусу та працювати на результат.

«Покращення правової освіти дорівнює покращенню правничої професії, що сприятиме зростанню довіри до системи в цілому. Тому ми повинні розуміти які є потреби, проблеми та перешкоди, і, виходячи з них, виробляти кроки з реформування сфери. Реформа юридичної освіти потрібна, щоб виконати зобов’язання перед [європейськими партнерами – Ред.]», — так окреслив запит на реформу юридичної освіти представник Єврокомісії Алан Біссо.

Іван Шемелинець, експерт з правничої освіти Фундації DEJURE, зосередив увагу на трьох основних проблемах: доступ до професії, прозорі та справедливі умови доступу до здобуття юридичної освіти та відсутність бачення/розуміння в держави, що робити із закладами зі специфічними умовами навчання. Зазначив, що має бути створений документ, який давав би розуміння, як досягати результатів у сфері реформування юридичної освіти.

Наостанок присутній голова Експертної ради студентства закладів вищої освіти при голові підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України Ілля Бєляк підкреслив важливість залучення студентської спільноти до будь-яких змін.

Пізніше ми опублікуємо матеріал напрацювань за результатами круглого столу.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На тижні високого рівня Генеральної асамблеї ООН у центрі уваги президентів, прем’єрів та міністрів буде і українське питання …

Том Купер: в этой войне происходит много всего, каждый божий день … (рос та англ. мова)