in

Робоча група з питань розвитку кримінального права подала текст проєкту Кк України та висновок національних експертів

Кримінальний кодекс України це фундаментальний документ з охоронного права. Він пов’язаний з майже трьома тисячами нормативно-правових актів; на його базі формується судова практика, яка нараховує щорічно більше одного мільйона кримінальних проваджень. Зміна ККУ стала реакцією суспільства і українських вчених-юристів на виклики часу, потреби системного вдосконалення кримінально-правових норм.

Вперше було оголошено про початок роботи над новим Кримінальним кодексу України 22 травня 2019 року. У приміщенні президії Національної академії правових наук України (м. Харків) відбулось засідання Харківського юридичного товариства, на якому проф. Ю. Баулін та доц. Ю. Пономаренко виступили із доповіддю на тему: «Про Концепцію нової редакції Кримінального кодексу України». У доповіді значну увагу було приділено таким питанням як: необхідність прийняття нового КК України, новому визначенню кримінального правопорушення та кримінально-правовим наслідкам його вчинення. Наукова спільнота позитивно прийняла окремі складові концепції та підтримала необхідність створення абсолютно нового КК України.

Для подальшої діяльності робочої групи необхідно було заручитись підтримкою міжнародної організації, якою стала Консультативна місія Європейського Союзу в Україні. Перша зустріч для обговорення співпраці відбулась 06 вересня 2019 року у Науково-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків). На зустрічі були присутні: з боку Консультативної місії – Ф. Льовенберг, В. Крісткова та В. Човган, зі сторони Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – проф. Ю. Баулін, проф. Н. Гуторова, доц. . Пономаренко, доц. О. Харитонова та лаб. І. Вишневська.

Під час зустрічі представниками робочої групи було наголошено, що планується робота над трьома кодексами: Кримінальним кодексом України, Кодексом України про відповідальність за проступки та Кодексом України про адміністративні правопорушення. У свою чергу, представники Місії погодились, що наразі кримінальне законодавство потребує суттєвого удосконалення і, у разі необхідності, вони готові надати експертну допомогу і організувати зустрічі робочої групи для продуктивної роботи над Кодексом.

Текст проєкту КК України станом на 30.01.2023

 

Висновок національних експертів

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Набув чинності Закон України «Про медіа»

АРМА намагається наповнити військовий бюджет: керівник підсумував роботу органу за перший квартал поточного року