in , ,

Скільки українців вірять у перемогу у війні та які шляхи до миру, – опитування

60% опитаних респондентів висловили безумовну впевненість у перемозі України у війні проти рф, лише 4% скоріше або безумовно переконані, що переможе росія. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з результатами опитування, станом на початок лютого 2024 року 89% українців загалом вірили в Перемогу України, зокрема з них 60% безумовно були переконані в цьому. У травні 2022 року 95% вірили в Перемогу і з них 80% були безумовно переконані в цьому.

Водночас 24% українців вважають, що ситуація на полі бою складається на користь України, 15% – на користь росії. Майже половина респондентів (47%) вважає, що ситуація не складається на користь жодної зі сторін.

Згідно з результатами дослідження, переважна більшість українців (65%) вірить, що війна завершиться поверненням під контроль України всіх територій, включно з Донбасом і Кримом, зокрема 14% вірять, що бойові дії буде перенесено на територію рф. У травні 2023 року показник тих, хто вірив у відновлення цілісності сягав 71%.

У всіх регіонах України регіонах 63-66% вірять у повне відновлення територіальної цілісності, водночас 31-34% вважають, що можуть бути певні втрати.

Зазначається, що 73% опитаних стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно, ще 3% готові терпіти ще досить довго – рік, 3% готові терпіти ще півроку, а всього кілька місяців – 18%. Ці показники особливо не змінюються з травня 2022 року (71% були готові терпіти стільки, скільки потрібно, у грудні 2023 року – 73%).

Водночас зросла кількість респондентів (з 59% у травні 2022 року до 72%), згодних із думкою, що Україна має шукати і дипломатичний шлях завершення війни (у формулюванні запитання йшлося просто про такий процес, а не про поступки).

Водночас із 35% у травні 2022 року до 23% у лютому 2024 року поменшало тих, хто вважає, що росію можна перемогти лише військовим шляхом.

Опитування проводили протягом 5-10 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Загалом було опитано 1 202 респонденти, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Одесі чоловік створив сайт-двійник єПідтримка і отримав доступ до банківських даних громадян

Україна готує шлях для експортних поставок в обхід польського кордону