in , , , ,

США готові будуть передати Україні «досконалішу авіацію» у разі «затягування війни»

 

Два українські пілоти прибули на авіабазу ВПС США в Аризоні. Як повідомляє NBC з посиланням на двох представників Конгресу та високопосадовця, американські військові оцінять, за який час зможуть навчити їх пілотувати військові літаки, включаючи винищувачі F-16, про постачання яких просить Київ. Пізніше у березні до них приєднаються ще 10 льотчиків. Пілоти використовуватимуть симулятор, який може імітувати польоти різних типів літаків.

Заступник міністра оборони з питань політики Колін Каль повідомив комітету Палати представників із збройних сил, що США не ухвалювали рішення про надання F-16. Він тоді ж оцінив середній термін навчання пілотів та гіпотетичних поставок у півтора роки. За словами інших представників оборонного відомства США, навчання може тривати значно менше – від 6 до 9 місяців, залежно від кваліфікації пілотів, їхніх навичок та знань про винищувачів.

Раніше Київ повідомляв союзникам, що має близько 20 пілотів, готових вирушити до США для навчання пілотуванню F-16, а також близько 30 пілотів, які можуть бути навчені в найближчому майбутньому.

Відповідаючи на запитання щодо оцінки двох українських пілотів, представник міністерства оборони назвав це «ознайомчим заходом». Представник міністерства оборони додав, що немає жодних безпосередніх планів щодо системного навчання пілотів на авіабазі в Тусоні, але сказав, що «ми не закриваємо двері для майбутніх можливостей»

Джерела Financial Times повідомили про готовність США передати Україні «досконалішу авіацію» у разі «затягування війни». Наприкінці січня компанія Lockheed Martin, яка виробляє F-16, заявила про готовність постачати свої літаки до країн ЄС, щоб вони відправляли їх Україні.

Проти постачання винищувачів виступав президент США Джо Байден. Проте Великобританія пообіцяла розпочати навчання українських пілотів уже навесні, а прем’єр-міністр Ріші Сунак доручив міністру оборони вивчити можливість постачання авіації Києву. Президент Франції Емманюель Макрон також не відкидав передачу Україні бойової авіації.

Також постачання F-16 Україні допустив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, наголосивши, що Варшава в цьому питанні діятиме в координації із союзниками — країнами НАТО та США.

Хоча Захід ще не оголосив офіційного рішення, Україна незабаром отримає бойові літаки для захисту від російської агресії. Про це Міністр оборони України Олексій Резніков заявив в опублікованому 3 березня інтерв’ю німецькому Bild.

Відповідаючи на питання про опір деяких європейських лідерів темі літаків, він сказав, що це буде так само, як із постачанням танків Leopard, коли Німеччина спочатку говорила “ні”, а потім увійшла до танкової коаліції.

“Те, що Україна буде з крилами – це, мабуть, ніхто не сумнівається. Все буде поетапно, поступово. Посилення артилерії, посилення піхоти – це все має бути паралельно. Неможливо досягти успіху в наземній операції, не маючи надійного повітряного прикриття, не маючи” надійних засобів протиповітряної оборони”, – заявив речник командування Повітряних сил (ЗС) ЗСУ Юрій Ігнат

За його словами, окупанти, скидаючи авіабомби, змітають із землі українські міста.

“У нас не було прикритого Маріуполя [Донецької області], тому що з того боку було вже окуповано територію. Не було чим дістати літаки, які бомбили “Азовсталь”. Подивіться, що сталося від авіаційних бомб”, – підкреслив Ігнат.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Світ достатньо сильний, щоб покарати Росію за війну, і ми дамо сміливість та інструментарій, щоб це відбулося

Квазіконституція – шлях до узурпації влади судом: спроба судової реформи в Ізраїлі