in

Створюватиметься реєстр заборонених сайтів

У Раді національної безпеки і оборони України прийняли остаточне рішення про створення реєстру заборонених сайтів.

Про це заявив член робочої групи з питань технічної реалізації реєстру Максим Тульева в Facebook.

“Сьогодні на РНБО було прийнято остаточне рішення про створення реєстру заборонених сайтів – того самого” Укркомнадзора “, яким ми один одного лякали жартома і який ще рік тому здавався просто абсолютно неможливим в Україні”, – написав він у соцмережі.

За його словами, вже створено робочу групу з питань технічної реалізації реєстру.

“Я в ній (в робочій групі). Спробую якось зупинити це безумство, але шансів відверто мало”, – додав він.

Як уточнив Тульева в своєму коментарі мова йде про створення технічної частини – створення реєстру з назвами сайтів, які оператори повинні будуть блокувати.

“Відбулося засідання робочої групи, до якої увійшли представники держави і галузі зв’язку. Група займеться розробкою технічних нюансів, як буде реалізований реєстр. Принципове рішення про його створення вже прийнято, зараз буде обговорюватися, як це буде реалізовано”, – заявив він.

У той же час, за інформацією одного з великих операторів, РНБО готує список з 400 сайтів.

“Ми попросили їх зробити реєстр, які ми зможемо викласти в наших системах”, – розповів співрозмовник аналітик. Це, за його словами, позбавить операторів від ручної вибірки заборонених сайтів. У той же час джерело в телеком-регуляторі повідомив виданню, що на підсумковому засіданні було створено робочу групу з розробки технічних вимог щодо блокування доступу до сайтів.

“Питання реєстру обговорювалося, але закінчився на” подумати “: чи потрібен він, і якщо так, то в якому вигляді – публічний або закритий”, – уточнив співрозмовник.

На даний момент, як відомо, блокування будь-якого сайту в Україні можлива тільки за рішенням суду або в рамках антиросійських санкцій РНБО.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВС залишив без змін вирок щодо сільського голови, який мав намір незаконно передати у приватну власність земельні ділянки

У вересні всі медичні установи України будуть використовувати тільки електронні лікарняні листи.