in ,

У вересні всі медичні установи України будуть використовувати тільки електронні лікарняні листи.

Заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер заявив про те, що до вересня всі медичні установи України будуть використовувати тільки електронні лікарняні листи.

Про це він сказав в ефірі каналу ДОМ.

“Ви здивуєтеся, але в більшості випадків вони вже є, працюють. Існують проблеми саме з технічним доступом, наприклад, в сільській місцевості, але відсоток цих проблем невисокий. Зараз є відповідні рішення уряду щодо їх усунення”, – запевнив він.

Кучер зазначив, що електронний лікарняний набагато спростить життя як його одержувачу, так і медпрацівникам, бухгалтерам підприємств.

“Оскільки один раз внесли інформацію в систему і не потрібно бігати в лікарню потім закривати цей лікарняний, не потрібно його нести на своє підприємство, де його хтось повинен підшивати в папку. Також скорочується час на його оформлення. Тому що раніше бланк заповнювали поганим почерком півгодини, і помилки були, і назви підприємств вказували неправильно. Зараз лікарняний реально виписується за 5 хвилин “, – повідомив заступник міністра.

При цьому слід нагадати, що електронний лікарняний дуже складно підробити.

“Раніше лікарняні можна було підробити, його можна було навіть купити на OLX і на інших майданчиках. Але в” цифрі “вже чітко видно, хто видав, коли видав, кому видав. Наприклад, якщо один доктор видав, скажімо, за добу 500 аркушів непрацездатності, то зрозуміло, що технічно у нього така можливість може бути, але це буде аномалією, і ми обов’язково про це дізнаємося “, – підкреслив Кучер.

Він уточнив, що поки ще діють і паперові лікарняні, “але з вересня ми вже переходимо майже повністю на” цифру “.

“І буде цікаво через рік подивитися, яка все-таки навантаження на Фонд соціального страхування з виплати лікарняних. Тому що у нас є великі борги по ньому, там більше 2 млрд грн. Я впевнений, що через рік сума буде однозначно менше”, – резюмував заступник міністра.

За публікаціями ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Створюватиметься реєстр заборонених сайтів

ЕСПЧ признал родительские права трансгендерной россиянки Судьи встали на сторону человека, лишенного общения с детьми после смены пола