in , , ,

Суддя КЦС ВС Ольга Ступак виступила на тему «Особливості захисту прав  дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах воєнного стану».

Суддя КЦС ВС Ольга Ступак виступила на тему «Особливості захисту прав  дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах воєнного стану».

Про це повідомляє Судова влада.

Суддя акцентувала на тому, що коли одночасно заявлено вимоги про розірвання шлюбу і визначення місця проживання дитини, справу не можна розглядати за спрощеною процедурою, як це передбачено для справ з однією вимогою про розірвання шлюбу. Під час розгляду такої категорії справ обов’язково має бути залучений орган опіки і піклування.

Суди стикаються з проблемою повідомлення про розгляд справи учасників, місце перебування яких невідоме. Доповідачка наголосила, що суд повинен дотримуватися основоположних принципів судочинства. Він має пояснювати позивачам, що без належного повідомлення відповідача справу розглянути неможливо. Як крайній захід суду варто використовувати всі доступні засоби електронного зв’язку – направити повідомлення на електронну адресу учасника, СМС тощо.

Доповідачка наголосила, що в усіх справах, що стосуються неповнолітніх дітей, треба виходити з принципу дотримання їх найкращих інтересів. Водночас важливим є не тільки матеріальне забезпечення одного чи другого з батьків, а й те, з ким дитині буде жити краще. Також доповідачка порадила суддям активніше пропонувати учасникам процесу скористатися процедурою врегулювання спору за участю судді.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Категорії студентів, яких переводять на навчання за рахунок бюджету

Визнання вини не є беззаперечним доказом і не звільняє слідчого, прокурора, суд від всебічної, повної та неупередженої перевірки та оцінки показань окремо, та всієї доказової бази у сукупності