in , ,

У рф віськомати перевіряють облік військовозобовязаних. Цифрові військкомати повноцінно запрацюють не раніше 2025 року. Отже, як до війни не було порядку, так він і не скоро з’явиться …

Військкомати не справляються з обсягом документів від роботодавців
За останні тижні в РФ сформувався ажіотажний попит на послуги аутсорсингу ведення військового обліку – про це розповіли опитані профільні компанії.

Для роботодавців збільшується ризик штрафів, які з 1 жовтня зростуть до кількох сотень тисяч карбованців.

Напередодні збільшення штрафів порушення порядку ведення військового обліку  виник ажіотажний попит роботодавців на аутсорсинг цього процесу.

За законом компанії зобов’язані вести військовий облік працівників, з якими у них укладено трудовий договір, а 1 жовтня набувають чинності поправки до КпАП, сильно (з 5 тис. до 400-500 тис. руб.) посилюють штрафи за порушення у цій сфері.

«За останні три місяці приблизно кожен десятий клієнт, що діє, звернувся із запитом щодо надання послуги військового обліку»,— зазначають юристи з трудового права компанії «Юністафф Пейрол».

Часто складнощі при оформленні документів виникають і у спеціалістів. “Стикаємося з відсутністю єдиних стандартів і вимог – кожен військкомат і комісія працюють по-своєму. Немає точного переліку документів, які потрібно надати. Є методичні рекомендації, але часто, навіть дотримуючись їх, ми отримуємо відмову», – розповідають у прес-службі 1С-WiseAdvice.

Ще одна проблема, за словами співрозмовників, неготовність самих військкоматів до прийому документів (компанії повинні подавати їх у паперовому вигляді).

«Військкомати не справляються з потоком тих, хто звернувся. Наприклад, по Москві військкомати приймають у понеділок і середу, а черга в деякі з них розписана на місяць вперед», – повідомили у 1С-WiseAdvice. «На початку цього тижня здавання документів зайняло дві години, стандартно витрачали менше часу.

Після 1 жовтня багато компаній оштрафують за недотримання термінів подання даних про військовозобов’язаних”, – говорить співрозмовник “Ъ” в одній з профільних компаній.

Цифрові військкомати повноцінно запрацюють не раніше 2025 року
Втім, штрафи непокоять не всіх — деякі великі підприємства більше побоюються налякати збиранням військових квитків своїх співробітників. «При обороті 3 млрд руб. на місяць ми можемо собі дозволити заплатити штраф 400-500 тис. руб. хоч кілька разів. А от якщо співробітники нашого IT-департаменту, почувши про постановку на військовий облік, звільняться і поїдуть, працювати не буде кому», – каже співрозмовник “Ъ” в одній із компаній критичної інформаційної інфраструктури.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Що означає наявність трудових відносин зі спрощеним режимом регулювання між працівників і роботодавців? 

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) запускає масштабний аудит обґрунтованості заявлених витрат управителів арештованим майном