in ,

Суд скасував штраф ТЦК, оскільки законодавство не містить посилання на реєстр “Оберіг”

В Івано-Франківській області суд виніс рішення на користь чоловіка, який подав адміністративний позов на ТЦК про визнання протиправною та скасування постанови ТЦК, в якій зазначалось, що чоловік не стояв на військовому обліку.

За доказ в ТЦК взяли дані із реєстру Оберіг. Виявилось, що законодавство України не містить згадки про даний реєстр і про “Резерв+” і тому як докази інформація з них надаватись не може. Про дану справу пише Протокол.

В чому суть справи

Справа позивача розглядалась у Верховинському районному суді Івано-Франківської області 11 червня 2024 року. Чоловік звернувся до суду з адміністративним позовом до ТЦК про визнання протиправною та скасування постанови ТЦК від 19.04.2024, згідно з якою його притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф.

«У ТЦК стверджували, що 19 квітня у процесі уточнення військово-облікових даних за допомогою інформаційної системи “Оберіг” було встановлено, що позивач не перебуває на військовому обліку. Усні доводи про те, що позивач приходив до ТЦК ще наприкінці лютого та оновлював дані вони не прийняли, а про наявне у чоловіка тимчасове посвідчення від 2014 року сказали, що воно не відповідає вимогам наказу Міноборони “Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного”. Згідно із посвідченням чоловік був прийнятий на тимчасовий облік запасу Збройних сил України», – йдеться в матеріалах справи.

Позивач зазначив, що ходив до ТЦК ще у лютому 2022 року, проте у цей день йому жодної відмітки у його облікових документах не поставили. А сам він не може відповідати за вірогідність даних, що внесені у реєстр службовими особами ТЦК та за наповнення такого електронного реєстру, як “Оберіг”.

Чоловік пояснив, що коли працівники ТЦК складали постанову, то йому в усній формі повідомляли, що згідно з даними з електронного реєстру “Оберіг” він не перебуває на обліку в будь-якому ТЦК, водночас із даними цього реєстру його не ознайомили, не надали жодного витягу з цього реєстру, а також не забезпечили наявності такого доказу, як “інформація з реєстру “Оберіг”.

Яке рішення прийняв суд

Суд скасував штраф ТЦК, який посилався на дані з реєстру “Оберіг”, бо згадки про нього немає ані в законі, ані в підзаконних актах.

Також про “Оберіг” та “Резерв+” немає згадок у:

  • профільному законі;
  • підзаконних актах, що регулюють питання військового обліку, і мали б бути доведені до громадськості шляхом опублікування у друкованих виданнях або ж у відповідних базах нормативно-правових актів.

У Міноборони та Кабміні пояснили, що відповідна постанова про порядок ведення реєстру “Оберіг” засекречена. Однак тоді незрозуміло, чому в інших, вже опублікованих постановах про військовий облік, жодним чином не згадують ані про “Резерв+”, ані про реєстр “Оберіг”.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні з’явилися три нових індустріальних парки

З вересня в українських школах запроваджують новий освітній курс