in , , ,

В. о. голови Конституційного суду Сергія Головатого внесуть до реєстру корупціонерів

Голосіївський районний суд міста Києва визнав винним в. о. голови Конституційного суду України (КСУ) Сергія Головатого у вчиненні адміністративного правопорушення та зобов’язав його сплатити штраф. Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Про це повідомило НАЗК.

Після набрання судового рішення законної сили, відомості про суддю будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Суд встановив, що в. о. голови КСУ не виконав законних вимог Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а саме не усунув порушення вимог ст. 12 ч. 8 Закону України «Про запобігання корупції» та не надав інформації, а також копії документів, що вимагались у запиті НАЗК від 14.09.2023 року. Цим він порушив вимоги п. 1-1 ч. 1,  абз. 2 ч. 6, ч. 8 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».

У листопаді 2023 року НАЗК склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно в. о. голови КСУ Сергія Головатого.

Зокрема, перевіряли інформацію щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів. Для її підтвердження чи спростування НАЗК направило до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів.

Проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи. Тоді НАЗК внесло Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді.

Суд призначив стягнути з Сергія Головатого штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 гривень.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українці, які постраждали від війни, зможуть безкоштовно отримати насіння овочів від відомих компаній

У 2024 році запрацює нова система оплати праці держслужбовців