in , ,

В Україні легалізували медичний канабіс: що зміниться

21 грудня Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який легалізує медичний канабіс.

Документ підтримали 248 народних депутатів, проти виступили 14 нардепів від партії Батьківщина. Закон почне діяти через пів року після того, як його підпише президент.

Законопроєкт №7457 регулює обіг канабісу в медичній, промисловій та науковій діяльності. Наприклад, рослини коноплі буде можна застосовувати для створення ліків, проведення наукових експериментів, а також як знеболювальне чи терапевтичний засіб для людей з епілепсією, хворобою Альцгеймера, синдромом Туретта, онкохворобами, захворюваннями травного тракту та для лікування розладів сну і наркотичної залежності.

Документ також дозволяє лікарям виписувати е-рецепти на препарати, у складі яких є канабіноїди, а пацієнти зможуть зберігати такі препарати (якщо є рецепт) і в’їжджати та виїжджати з України з ними за наявності рецепта та документів, які підтверджують діагноз.

Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначати ліки на основі медичного канабісу. Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань і за рецептом (як це відбувається у випадку призначення наркотичних і психотропних препаратів). Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом.

Також можна буде отримати ліцензію на вирощування конопель для виробництва ліків. Але за деяких умов — цілодобовий відеонагляд та доступ поліції та кодування кожного куща.

Розповсюдження марихуани для інших цілей, окрім перерахованих вище і надалі заборонено. Тобто, вирощувати або продавати її просто для приватного споживання вважатиметься злочином.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українці довіряють Залужному і не бажають його відставки, – опитування

Зеленський підписав законопроєкт про гуманітарну допомогу