in , , , ,

Василь Бурба підтвердив Тимчасовій слідчій комісії (ТСК) Верховної Ради у справі бойовиків ПВК «Вагнера», що витік інформації стався з Офісу президента. 

24 вересня колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) Василь Бурба у режимному приміщенні дав свідчення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради у справі бойовиків ПВК «Вагнера». Про це повідомив нардеп “Голосу” Роман Костенко, передає “Інтерфакс-Україна”. «Він (Бурба) мені віддзвонився близько півгодини тому, сказав, що він вийшов (із засідання ТСК), все нормально, він у безпеці. Він дав свідчення тимчасової слідчої комісії, засідання якого сьогодні проходило не у будівлі комітетів Верховної Ради, а за попередньою інформацією – у Головному управлінні розвідки Міноборони України. Засідання вже закінчилося», – розповів Костенко.

Він заявив, що засідання ТСК перенесли до будівлі ГУР Міноборони, щоб не допустити на нього представників опозиції, а самого Бурбу “туди вивезли”.

Василь Бурба підтвердив Тимчасовій слідчій комісії (ТСК) Верховної Ради у справі бойовиків ПВК «Вагнера», що витік інформації стався з Офісу президента. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

За його словами, вчорашнє засідання ТСК «перенесли зі стін парламенту, щоб обмежити доступ депутатам опозиції на допит» Бурби. Внаслідок його свідчення змогли заслухати лише депутати від Слуги народу.

За даними джерел у комісії, на допиті Бурба повністю підтвердив під протокол усі обставини підготовки та провалу спецоперації та навів багато нових деталей та фактів, які підтверджують зраду та витік інформації в КДБ Білорусі з Офісу президента, пише Бутусов.

Бурба розповів, що план спецоперації щодо захоплення російських терористів було детально узгоджено, підписував його міністр оборони Андрій Таран. Провал спецоперації стався після наради у кабінеті Зеленського. Наказ про перенесення спецоперації надав голова ВП Андрій Єрмак. Бурба попередив, що в результаті може статися провал, треба діяти швидко, наголосив журналіст.

«Після затримання терористів у Мінську та звернення Росії повернути їх до Москви Бурба звернувся до президента з проханням провести розслідування можливої ​​зради. Однак замість розслідування Бурба було звільнено за два дні указом президента» , — пише він.

Також Бурба підтвердив, що спецоперація проводилася спільно із спецслужбами НАТО.

«Таким чином, офіційно під протокол спростовано всі брехливі заяви, якими офіс Зеленського намагався більше року приховати факт зради та перешкодити розслідуванню провалу спецоперації.

Цікаво, скільки ще не діятимуть правоохоронні органи. Свідчення Бурби мають бути негайно долучені до матеріалів кримінальної справи. А депутати парламенту зобов’язані отримати доступ до розслідування, яке потрібне на користь національної безпеки» , — резюмує журналіст.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Музей Революції Гідності в Києві: скандали, обшуки та перспективи.

На порталі петицій до Київської Міської Ради –  petition.kyivcity.gov.ua  – створені нові петиції.