in ,

Війна 2022. Літопис.

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 149й. 22 липня. Літопис.
Головне.
Трохи погріюсь у променях чужої слави.
Сьогодні на ДТ вийшла стаття мого доброго товариша, генерала Сергія Павловича Савченко.
Прочитати її можна тут https://zn.ua/…/chekajete-na-potuzhnu-vohnevu….
Дуже фахово розкладені етапи війни їх послідовність і наслідки. Скажу чесно, відчуваю себе навіть трохи причетним до цього.
Безліч годин ми з ним проговорили з початку війни, аналізуючи і дії росіян і дії всіх інших акторів і те, про що в статті описано теж. Поки що, все йде так, як і передбачалося.
Ця стаття ще одне аналітичне підтвердження, що «бобік сдох», але туша величезна і виносити її з країни прийдеться довго і напевно шматками.
Читайте і отримуйте задоволення!
А от що за гра з Gennady Korban у нашої влади, я ніяк розібратися не можу.
Це схоже на якусь мілку дитячу помсту, за щось, про що ніхто крім учасників цього «щось» не знають.
Хто в курсі – підкажіть!
І. Міжнародна політика.
1. Представники України, Росії, Туреччини та ООН у Стамбулі в п’ятницю підписали угоди про створення механізму для експорту українського зерна із чорноморських портів.
Про це на брифінгу заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
Їх підписання відкриває шлях для комерційного експорту продовольства з трьох портів у Чорному морі – “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний”.
2. У болгарській акваторії Чорного моря проходять щорічні військові навчання “Бриз” за участю 11 країн НАТО.
У навчаннях беруть участь 24 бойові та допоміжні кораблі та катери, 5 літаків, 4 вертольоти та 1390 військовослужбовців військово-морських сил Болгарії, Албанії, Бельгії, Греції, Італії, Латвії, Польщі, Румунії, США, Туреччини, Франції, а також від Командування ВМС НАТО.
Це перші масштабні навчання у Чорному морі від початку російського вторгнення в Україну.
3. Надзвичайний та повноважний посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський назвав “нісенітницею” обвинувачення української держави в нацизмі.
Про це він сказав в інтерв’ю Інтерфакс-України.
При цьому дипломат зазначив, що “свого часу я та мої попередники на посаді посла говорили про свою незгоду з деякими тенденціями в українському суспільстві. Це стосувалося певних історичних особистостей.
ІІ. Внутрішня політика.
4. До кінця 2022 року Верховна Рада України планує ухвалити всі закони, що необхідні для старту переговорів про вступ до Європейського Союзу.
Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.
За словами спікера ВР, основна активність щодо євроінтеграційного треку у сесійній залі розпочнеться у вересні. Депутати планують виконати сім вимог, які Україна отримала майже місяць тому.
5. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов планує обговорити із представниками Європолу заяви про нібито випадки контрабанди зброї з України.
Секретар РНБО звернув увагу, що публікація про “контрабанду зброї” у західних ЗМІ співпала у часі з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації Росії “MakZim” з дискредитації України, яка має меті припинити постачання зброї від союзників.
6. Суд додатково арештував низку активів підозрюваного у держзраді нардепа Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко, якими управляли з РФ, повідомляє Служба безпеки України.
Арештовано:
корпоративні права ТОВ зі статутним капіталом 38 млн грн;
банківські рахунки на 1,3 млн грн;
дві земельні ділянки площею 3 і 5 га;
приміщення двох готельних комплексів площею 4,5 та 2,4 тис. квадратних метрів.
ІІІ. Бойові дії.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що російські війська здійснили кілька обмежених і дуже локалізованих наземних атак 21 липня. Поточний російський оперативний темп істотно не відрізняється від того, який був під час офіційно оголошеної оперативної паузи між 7 і 16 липня.
Інститут, посилаючись на зібрані дані, припускає, що російські війська, ймовірно, продовжуватимуть використовувати свої резерви низькоточних радянських систем зброї, але рішучість цих ударів, порівняно з ударами українських HIMARS, залишиться обмеженою.
Росія збільшила використання ракет протиповітряної оборони для наземних атак через гостру нестачу спеціалізованих ракет для ударів по наземних цілях.
Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки.
Високопоставлений представник міноборони США заявив, що російські військові щодня зазнають сотень втрат у війні проти України, зокрема, Росія втратила тисячі лейтенантів і капітанів, повідомляє Reuters
Американський чиновник на умовах анонімності повідомив ЗМІ, що крім убитих лейтенантів і капітанів було вбито сотні полковників і “багато” російських генералів.
Зведення ГШ на 18.00
7. На Харківському напрямку противник задіяв ствольну та реактивну артилерію для обстрілів в районах населених пунктів Харків, Прудянка, Золочів, Дементіївка, Уди, Іванівка, Старий Салтів, Борщова, Руські Тишки, Питомник, Кутузівка, Чугуїв, Петрівка, Руська Лозова, Слатине, Черкаські Тишки, Базаліївка, Дуванка, Мосьпанове, Лебʼяже, Перемога та Ртищівка. Авіаудари зафіксовано поблизу Верхнього Салтова.
8. На Словʼянському напрямку ворог обстрілював райони 18 населених пунктів – зокрема Долини, Дібровного, Богородичного та Норцівки. Провів повітряну розвідку безпілотним літальним апаратом біля Великої Комишувахи.
9. На Краматорському напрямку противник застосував ствольну та реактивну артилерію в районах населених пунктів Донецьке, Стародубівка, Закітне, Сіверськ, Григорівка, Краматорськ, Званівка, Івано-Дар’ївка, Виїмка та Спірне. Поблизу останнього окупанти завдали ще й авіаудару.
Усі намагання ворога просунутися в напрямках Верхньокамʼянське та Івано-Дарʼївка наші воїни звели нанівець. Окупанти відійшли.
10. На Бахмутському напрямку противник здійснив обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Берестове, Білогорівка, Роздолівка, Веселе, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Нью-Йорк та інші. Завдав авіаційних ударів біля Берестового, Білогорівки, Покровського і Веселої Долини.
Штурмовими діями ворог намагався просунутись в напрямку Покровського, успіху не має, відійшов. Здійснив чергову невдалу спробу встановлення контролю над територією Вуглегірської ТЕС.
11. На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. Противник завдав авіаударів біля Камʼянського та Червоного.
Штурм в напрямках сіл Веселе та Водяне українські воїни успішно відбили та відігнали ворога на раніше зайняті позиції.
12. На Південнобузькому напрямку противник завдав авіаційного удару неподалік Потьомкиного. Спробував просуватися у напрямках Андріївки та Білогорівки. Отримав жорстку відсіч та відійшов.
13. В акваторії Чорного моря ворог утримує в готовності два носії високоточної зброї сумарним залпом до 16 крилатих ракет типу “Калібр”.
Бережіть себе! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Етична рада 21 липня 2022 року визначила суддів, які проходитимуть співбесіди для обрання на посади членів Вищої ради правосуддя за квотою XIX З’їзду суддів

Передача на продаж у процедурі ліквідації активів (майна) банку, які перебувають у заставі, здійснюється у визначеному законодавством порядку, що не вимагає отримання Фондом згоди заставодержателя на продаж таких активів