in

ВРП припинила розглядати дисциплінарні скарги на суддів

Вища рада правосуддя зупинила розподіл між членами ради дисциплінарних скарг, а також скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Як вказується, «Закон (№ 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» — Ред.) унеможливлює виконання дисциплінарними палатами ВРП повноважень щодо розгляду дисциплінарних справ».

Нагадаємо, відповідний закон набрав чинності 5 серпня. Ним вносяться зміни до закону «Про Вищу раду правосуддя», зокрема в частині здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів. Повноваження ради щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно судді реалізує служба дисциплінарних інспекторів ВРП, дисциплінарний інспектор ВРП, який є учасником дисциплінарної справи. Процедура призначення на посаду дисциплінарного інспектора буде здійснюватися відповідно до закону. Із моменту набрання чинності закону дисциплінарні скарги будуть розподілятися за дисциплінарним інспектором ВРП.

Наразі ж інспекторів поки ще немає. За повідомленням джерел у ВРП, конкурс з їх обрання може тривати три місяці. Сам такий конкурс ВРП оголосить після того, як відбудеться процедура оцінки членів ВРП спеціальною комісією, до якої увійдуть три міжнародних експерта та три представники Ради суддів України. Цієї комісії також поки що немає, вона може з’явитися в першій половині жовтня. Після цього треба буде ще 6 місяців на процедуру оцінювання, після чого повинен з’явитися оновлений склад ВРП, який і оголосить конкурс на дисциплінарних інспекторів.

За словами джерела, щомісяця очікується до 800—1000 скарг, однак їх не будуть розподіляти й розглядати. Таким чином, дисциплінарна процедура опиниться в колапсі на 8—12 місяців. Колапсу можна було уникнути, якби Рада підтримала розгляд скарг членами ВРП до початку функціонування служби інспекторів. Поправку, яка заблокувала розгляд скарг, запропонувала в Раді депутатка від «Слуги народу»і Анастасія Радіна, хоча комітет її й не підтримав.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

КЦС ВС роз’яснив, що зупинення провадження можливе лише до вирішення іншої, а не тієї, яка переглядається, справи

Харківський шахтопроектний інститут: у спорі між Міністерством енергетики і податковою виграла приватна фірма