in ,

ВС відклав розгляд касації на вирок Януковичу

 

Верховний суд відклав розгляд касаційних скарг на рішення судів двох інстанцій у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича на 6 вересня.

Про це оголосив головуючий суддя Верховного Суду (ВС) Андрій Чистик. «Суд постановив відкласти розгляд (справи — ред.) на 11:00 на 6 вересня», — сказав він.

 

Під час цього засідання суд оголосив низку документів, серед яких — заяву адвоката Юрія Рябовола, який був державним захисником Януковича під час розгляду справи про державну зраду в Оболонському райсуді, про те, що він не може брати участь у цьому засіданні, і лист від Офісу Генпрокурора (ОГП). У ньому (зачитав один із суддів ВС) йшлося про те, що до ОГП раніше надійшов лист від адвоката Януковича Віталія Сердюка щодо «вжиття заходів з метою оформлення дозволу на в’їзд до РФ для забезпечення дистанційної участі Януковича в касаційному розгляді кримінального провадження», і що питання, порушене в зверненні захисника екс-президента, не належить до повноважень органів прокуратури. Суд долучив цей лист від ОГП до матеріалів справи.

 

Після цього Сердюк поінформував, що після минулого засідання захист екс-президента здійснив низку дій, які стосуються питання забезпечення участі Януковича в режимі відеоконференції в цій справі. Зокрема, за словами юриста, для цього захист Януковича направив низку звернень як до українських правоохоронців, так і до правоохоронних і державних органів РФ.

Нагадаємо, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років ув’язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни. Водночас Януковича визнали невинним за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України. Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно. Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як Укрзалізниця зливає 2 млрд. гривен на посередницьких схемах з отримання електроенергії.

Про вибори і амністію на деокупованих територіях