in , , , ,

Як допоміг підприємцям перехід на податок 2%?

Загалом можливістю скористалися понад 200 тисяч бізнесів

38 608 компаній та 161 286 фоп скористалися можливістю знизити податкову ставку й перейшли на 2% податку та 3 групу.

Серед тих, хто скористався можливістю перейти на спрощену систему та сплачувати 2% від доходу, такі компанії, як ЕпіцентрНова ЛініяЮск/JYSKАнтошкаІнтерхімГалнафтохім та Інтертоп.

Ми опитали в боті понад 6 тисяч підприємців з приводу того, як вплинула на їх бізнес можливість переходу на спрощену систему із зниженим податком у 2%. 26% опитаних зазначили, що це допомогло їх справі.

74% опитаних не відчули змін на стані своїх справ у зв’язку з можливістю перейти на зменшений податок. Здебільшого, це дві групи підприємців — ті, чий бізнес зараз зупинився через вторгнення РФ або ж знаходився на тимчасово окупованих територіях чи там, де йдуть активні бойові дії.

Ось як користувачі прокоментували свою думку:

Не переходили на 2%, підприємство у зоні військових дій, поки немає можливості почати відновити роботу

Переход на уменьшенный налог позволил дольше оставаться на плаву, но не сделал бизнес прибыльным. Прибыльным его может сделать лишь восстановление интереса клиентов к работе с Украинскими компаниями. И хотя их интерес упал всего лишь на 10-20%, это всё же чувствуется. Работаем пока на поиск клиентов в новых условиях, а сниженная налоговая нагрузка позволит чуть больше рисковать.

В связи с военными действиями пришлось покинуть Украину. Предпринимательская деятельность не ведётся.

Друга частина — це бізнеси, які свідомо не скористалися запропонованою можливістю та вирішили підтримати економіку країни.

Опитані прокоментували своє рішення так:

Прийняв рішення залишитися на 5% задля допомоги державі на економічному фронті

Я продолжаю платить 5% налогов по своей воле, чтобы у государства было больше денег, которое оно могло бы потратить на нужды ВСУ 🙂

Я не перешел на 2%. Оплата налогов — это мой вклад в победу и классную Украину

Я продовжую сплачувати 5% податку державі та переходити на 2% в умовах війни наміру не маю. З радістю би перейшов на 7-10-15% податку для підтримки ЗСУ

Я не переходила на 5%. Наразі моя довіра до держави висока і я хочу спрямовувати на її роботу свої гроші.

Щоб більше перераховувати в бюджет для наших ЗСУ керівництво прийняло рішення не переходити на 2%. Ми також ще і авансом стараємось платити.

Підприємці, які не скористалися можливостями переходу на пільгове оподаткування, можуть зробити це у будь-який час. Згідно з розʼясненнями Податкової служби, бізнес, який підпадає під категорії «пільговиків», буде переведений на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2 відсотки доходу з наступного робочого дня після подання заяви.

Нагадаємо, що скористатися можливістю можуть бізнеси, які не займаються забороненою на спрощеній системі оподаткування діяльністю. До такої відносяться гральний бізнес, фінансові установи, обмін валют, видобуток корисних копалин тощо.

Для переходу потрібно подати заяву через електронний кабінет. Після завершення військового стану Податкова автоматично поверне попередню систему оподаткування.

Джерело: Опендатабот

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Саміт Україна – ЄС: деякі нотатки та висновки

Справа «Роттердам плюс»: досудове розслідування завершено – в перспективі провальний результат