in ,

Як не стати жертвою шахрайства людям, які збирають кошти військовим

Шахраї виманюють кошти в людей, які організовують благодійні збори на допомогу українським військовим. Зловмисники дізнаються номер телефону організаторів зборів, телефонують і представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку та запитують звідки надходять кошти на рахунок.

Коли, особа, яка організувала благодійний збір, повідомляє, що це – донати на ЗСУ, псевдопрацівник банку пропонує посилити захист рахунку від шахраїв і таким чином випитує реквізити платіжної картки, логін і пароль до інтернет-банкінгу, одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях тощо.

Як уникнути подібного шахрайства

  • Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, який зазначений на платіжній картці. Таким чином ви будете знати, що з вами розмовляє справжній працівник банку.
  • Нікому не повідомляйте логін і пароль до інтернет-банкінгу.
  • Завжди тримайте в секреті смс-код від мобільного оператора.
  • Захистіть свій фінансовий номер: перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом.

Якщо стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чи видають поліцейські повістки на блокпостах: коментар начальника поліції Київщини

Радник міністра енергетики влаштувався на ПАТ «Черкасиобленерго», аби уникнути мобілізації