in

ЄС схвалив cуперечливу директиву щодо авторського права в інтернеті

Рада Європейського Союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в інтернеті, яку Європарламент схвалив у березні.

«Нові правила забезпечують адекватний захист авторів і виконавців, одночасно відкриваючи нові можливості для доступу та спільного використання захищеного авторським правом контенту в інтернеті по всьому Євросоюзу», — йдеться в повідомленні прес-службу Ради ЄС.

Нові правила зобов’язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.

Директива зобов’язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їхні користувачі контент, на який поширюється авторське право.

Вона ж вводить обов’язкові винятки для використання матеріалів з метою аналізу тексту і даних, онлайн-навчання і збереження і поширення культурної спадщини в інтернеті.

Експерти вважають, що через нові правила інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, вони змушені будуть створювати фільтри, що перешкоджають завантаженню на їхні сайти матеріалів, що порушують авторське право.

Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС.

Джерело: ЄП

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Президент призначив суддів до Києва і Донецька

Актуальні питання пробації та її перспективи