in ,

Заощадити на лікуванні: українці мають право на компенсацію, але не знають про це

Українці мають змогу отримати податкову знижку, якщо вони протягом року понесли певні витрати, наприклад, на освіту, придбання чи ремонт житла, а також на лікування. Як отримати компенсацію від держави за витрачені кошти на лікування, пояснюють юристи та громадяни на власному прикладі, пише «finance.ua».

Як отримати податкову знижку

Коли людина працевлаштована офіційно, з її зарплати вираховується прибутковий податок — 18%. І якщо протягом року вона понесла певні витрати, то в наступному році їх можна виключити з суми її загального доходу. Якщо подати документи до фіскальної служби, вона зробить перерахунок і поверне частину прибуткового податку.

Важливо до кінця звітного періоду (до кінця грудня 2018 року) подати декларацію про доходи та витрати, а також надати всі розрахункові документи (чеки, квитанції, договір тощо). Про всі нюанси та на що поширюється знижка можна дізнатися у фіскальній службі або в Податковому кодексі.

«Інформацію про податкову знижку та про те, кому вона передбачена, не важко знайти, наприклад, в інтернеті. Але для цього потрібно знати, що вона взагалі існує. Податкова зі зрозумілих причин це не афішує. Торік я витратила на лікування 10 000 гривень, а цього року мені повернули 1800. У порівнянні з витратами сума повернення може здатися скромною, але не бачу причин дарувати її державі», — говорить українка Альона Ілющенко.

Податкову знижку можна отримати лише до кінця року, наступного за звітним. Тобто, в цьому році ви зможете оформити її тільки на ті витрати, які понесли в минулому. У наступному такої можливості вже не буде. Тому заздалегідь потрібно підготувати необхідні документи.

Хто може отримати податкову знижку

Такі пільги в законодавстві передбачені лише для фізосіб. А, наприклад, приватні підприємці, пенсіонери чи військові отримати її, на жаль, не зможуть. Також не можна отримати знижку, якщо послуги оплачувалися за кордоном. Водночас податкова знижка передбачена за лікування у приватних клініках. Головне зберігайте всі чеки та договори з лікарями.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я запропонувало дозволити підліткам без батьків відвідувати лікарів та зберігати в таємниці діагнози.

Джерело: finance.ua

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Польща схвалила поправки до закону про Верховний суд, яких вимагав ЄС

Українці розчарувалися в борцях з корупцією