in , ,

Запроваджуються важливі зміни у державній політиці у сфері поводження з домашніми тваринами

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про запуск проєкту з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

«Прибирається монополія державних клінік на реєстрацію тварин. Цей проєкт дозволить усім ветеринарам, які працюватимуть з Реєстром, видавати ветеринарні паспорти державного зразка. Водночас реєстрація тварин буде безкоштовною і для ветеринарів, і для власників домашніх тварин», — заявив Денис Башлик.

Він підкреслив, що створення Реєстру відбувається без залучення коштів державного бюджету, а виключно коштом міжнародної донорської допомоги в рамках програми «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС», яку здійснюють Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та «Фонд Східна Європа».

Як зазначила заступниця Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, для забезпечення ефективності профілактики сказу і протидії зростанню чисельності безпритульних тварин принциповим є можливість комплексного обліку домашніх тварин.

«Крім цього, недосконалість обліку домашніх тварин відділяла Україну від європейських стандартів поводження з домашніми тваринами та створювала перепони для виїзду українців за кордон разом зі своїми улюбленцями, — пояснила Ольга Шевченко. — Однак уже зараз в проєкті, який запроваджує уряд, передбачено, що створений Реєстр буде інтегруватись з пошуковою системою Europetnet. І незважаючи на те, що Україна тільки зараз розпочинає рух в напрямі діджиталізації обліку домашніх тварин та їх ветеринарних даних, у нас є всі підстави вважати, що за своїми технічними особливостями та можливостями український електронний реєстр домашніх тварин випереджатиме деякі європейські».

Серед переваг для власників, які створює Реєстр, ініціатори проєкту називають можливість відновлення документів на тварину та підтвердження права власності на неї, полегшення пошуку зниклих тварин, а згодом — відображення електронних ветеринарних паспортів у застосунку Дія.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У рівненського воєнкома конфіскували сім будинків на гірськолижному курорті

Вимагали 85 тисяч доларів: у Тернополі рекетири підірвали гранату на автомобілі підприємця