in

Заробітки на військовому пальному

Доки в засобах масової інформації жваво обговорюється викриття високопосадовців Міністерства оборони, яких підозрюють у розкраданні грошей, призначених на закупівлю пального, Чернігівський районний суд без зайвого галасу ухвалив виправдувальний вирок у кримінальному провадженні, тісно пов’язаному з розкраданням уже закупленого для армії пального. Правда посада обвинуваченого набагато скромніша всього-на-всього заступник начальника Козелецького відділення поліції.

Почалася ця історія в березні 2016 року, коли один із дільничних інспекторів поліції дізнався, що на території зони його обслуговування якийсь підприємець задешево скуповує солярку у військових навчального центру «Десна», а потім вигідно перепродує її на московській трасі поблизу станції технічного обслуговування. Поспілкувавшись із цим чоловіком і дізнавшись, що дозволу на це в нього немає, інспектор повідомив, що має притягнути його до відповідальності за незаконне придбання паливно-мастильних матеріалів, що належать державним або громадським підприємствам, установам і організаціям (ст. 161 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУАП). У відповідь спекулянт запропонував дільничному «домовитися» й пообіцяв регулярно ділитися з ним частиною своїх прибутків, але той відповів, що він такі питання не вирішує і послав його до свого начальника. А саме до виконуючого обов’язки начальника Козелецького відділення поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.

Підприємець погодився й по телефону домовився з останнім про зустріч у його кабінеті, а сам хутко повідомив про це працівників СБУ, з якими він, судячи з усього, давно й плідно співробітничав. А зустріч із шефом Козелецької поліції відбулася 22 березня 2016 року в його службовому кабінеті. Підприємець в обмін на те, що поліція не заважатиме йому робити бізнес на військовому пальному, запропонував щомісяця надавати «благодійну допомогу» в розмірі три тисячі гривень. Поліцейський погодився, підприємець передав йому гроші і вийшов із кабінету, а через кілька секунд до нього увірвалися працівники СБУ. Зловмиснику було пред’явлене обвинувачення в одержанні неправомірної вигоди за обтяжуючих обставин (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України), але мірою запобіжного заходу обрана застава в сумі 110 тисяч гривень.

Як можна здогадатися з тексту вироку, доля хабарника вирішувалася на дуже високому рівні і в ході запеклих торгів обидві сторони погодилися на те, щоб його виправдати. Саме така установка була передана судді Світлані Меженніковій, яка досить легко знайшла можливість визнати докази неналежними. Справа в тому, що обшук у кабінеті зловмисника, в ході якого були знайдені гроші, не був санкціонований судом ні до початку його проведення, ні протягом доби після його завершення, як того вимагає Кримінальний процесуальний кодекс України. Слідчі назвали цю процесуальну дію оглядом, який дозволу суду не потребує, але суддя вирішила, що це був незаконний обшук, результати якого не можуть бути використані як належні докази, після чого ухвалила виправдати підсудного у зв’язку з недоведеністю вчинення ним злочину.

Костянтин Юрченко, ЮВУ

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Китайці запобігатимуть злочинам за допомогою штучного інтелекту

Маневри з європейським вибором: як пропишуть мрії України в документах Східного партнерства