26 серпня Кабмін на своєму засіданні затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання рішень судів у 2021 році. При цьому встановлено пріоритети фінансового забезпечення виконання судових рішень у соціальних спорах. Встановлено, на що будуть давати гроші, а на що – ні (незалежно від того, що людина виграла справу в суді).
Порядок стосується рішень судів по соціальних справах, де боржниками виступають Мінсоцполітики, Національна соцслужба і її органи, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних та Київської міської державної адміністрації, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у Києві держадміністрацій, виконавчих органів місцевих рад, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Зокрема, встановлюється, що бюджетні кошти спрямовуються з дотриманням такого пріоритету:
Забезпечення виконання грошових зобов’язань, які виникли на підставі рішень на користь фізособи, якщо боржниками за судовим рішенням виступають Мінсоцполітики і Нацсоцслужба, а також виплата судового збору, виконавчого збору, витрат і штрафів, накладених державним виконавцем;
Забезпечення виконання грошових зобов’язань щодо виплат ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань разової грошової допомоги до 5 травня;
Забезпечення виконання грошових зобов’язань по інших соціальних виплатах, боржниками за якими визначено територіальні органи Нацсоцслужби, регіональні органи соціального захисту населення, районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат;
Забезпечення виплати суми судового збору, виконавчого збору, витрат і штрафів, накладених держвиконавцем, де боржниками виступають територіальні органи Нацсоцслужби, регіональні органи соціального захисту населення, районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
«Не допускається спрямування бюджетних коштів на здійснення видатків, які не пов’язані з вищевказаними напрямками і не фінансуються за рахунок інших бюджетних програм», – підкреслюється в постанові Кабміну.
Черговість виконання рішень визначається боржником за датою їх надходження боржника, в рамках однієї дати – за датою вступу в силу рішення, якщо кілька позивачів – то в алфавітному порядку.
Боржник (зазначені органи) бере бюджетні зобов’язання та проводить платежі тільки в рамках бюджетних асигнувань, встановлених бюджетом.
Нагадаємо, що на забезпечення виконання рішень судів в бюджеті 2021 року (зі змінами) передбачено 100 млн грн.
Коментарі
Loading…