in , , ,

Закон про легалізацію медичного канабісу в Україні набув чинності: що зміниться

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу. Документ регулює обіг рослинної сировини в медичній, промисловій і науковій діяльності

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Розмови щодо необхідності легалізації медичної марихуани точилися в Україні з 2016 року. У липні 2023 року законопроєкт схвалили у першому читанні. До цього закликав президент Володимир Зеленський — він підтримав ініціативу ще під час своєї передвиборчої кампанії у 2019 році.

Цей документ регулює обіг канабісу у медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання залишається злочином.

Тобто рослини коноплі зможуть застосовувати у створенні ліків, також її зможуть використовувати як знеболювальне чи терапевтичний засіб для людей з епілепсією, хворобою Альцгеймера, синдромом Туретта, онкохворобами, захворюваннями травного тракту та для лікування розладів сну і наркотичної залежності.

Лікарі зможуть виписувати е-рецепти на препарати з канабіноїдами. Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом.

Також можна буде отримати ліцензію на вирощування конопель для виробництва ліків. Але лише під цілодобовим відеонаглядом та з доступом поліції. Виробництво ліків контролюватиметься на усіх етапах.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Києві чоловік убив сусіда через гучну музику

Лобіювання в Україні…