in ,

Житло через іпотеку.

Прийнятна іпотека

Питання придбання власного житла стало актуальним для багатьох сімей. Банки кредити практично не дають, а забудовники вимагають сплати велики кошти, але не надають жодних гарантій.

Виправити цю ситуацію повинні ряд ініційованих владою програм, в тому числі іпотека під 7%, лізинг на житло та ін. Щоб отримати житло через іпотеку?

Іпотека 7%
Ця урядова програма передбачає купівлю житла на умовах іпотечного кредиту під 7% річних. Фінансує її Фонд підтримки підприємництва, а кошти перераховує уповноважений банк.

Цей гроші в першу чергу можна направити на покупку житла як на первинному, так і на вторинному ринку житла на наступних умовах:

сума іпотечного кредиту до 2,5 млн грн;
максимальний термін 20 років;
перший внесок – до 15%;
комісія банку не більше 0,5% річних;
максимальний термін виплати компенсацій 20 років;
якщо іпотечний кредит береться на придбання житла вторинки, воно повинно бути введено в експлуатацію не раніше 2018 року. Тобто мова йде практично про новобудови.

За рахунок державної іпотеки можна профінансувати придбання 50 кв.м на 1 людину або одну сім’ю з двох осіб. Якщо сім’я більше, то площа збільшується на 20 кв.м в розрахунку на кожного “додаткового” члена.

При цьому максимальна площа іпотеки може бути збільшена на 20%, тобто для сім’ї з чотирьох осіб іпотечний кредит поширюється на 108 “квадратів”.

Однак з цього зовсім не випливає, що площа житла обмежується.

Програма не забороняє купити додаткові метри за свій рахунок або кредитні кошти банків, але вже без компенсації з боку держави.

Як тільки ви визначилися, що ці умови вам цікаві, для отримання житла, досить зробити всього п’ять кроків.

Кабмін змінив вимоги до позичальників

  1. Вивчення критеріїв. Потенційний позичальник вивчає критерії програми на предмет його відповідності їм. В цілому вони виписані під середнього українця, якому дійсно потрібно своє житло, з “неподмоченной” діловою репутацією.

2. Звернення до банку. Позичальник звертається до уповноваженого банку. До таких належать 24 фінустанови, які приймають участь у програмі “5-7-9”, зокрема державні Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк.

3. Згода банку. Уповноважений банк повідомляє громадянина про його відповідність  умовами програми і запрошує подати заявку на отримання кредиту.

4. Укладення договору. Далі проводиться кредитна оцінка предмета іпотеки, укладення кредитного договору та перерахування коштів.

5. Компенсація відсоткової ставки. Надалі Фонд підтримки підприємництва компенсує банкам їх процентну ставку за рахунок держпідтримки протягом терміну дії кредитного договору, щоб забезпечити позичальникові його законні 7%.

Злісними боржниками займеться спецсуд. Зате кредити істотно подешевшають

Про документи
В повний пакет, який позичальник надає банку (крок №2), входять наступні документи:

заявка на участь в програмі;
копія паспорта;
копія ІПН платника податків;
довідка про реєстрацію місця проживання позичальника і членів його сім’ї;
копія шлюбного договору при його наявності;
копія свідоцтва про народження дитини / дітей, якщо вони є;
документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні 6 місяців до звернення в банк.
При розрахунку доходів позичальника передбачається враховувати регіональні особливості, де середня зарплати нижче, ніж в столиці.

Крім програми “іпотека 7%”, держава готує і альтернативу – лізинг житла, тобто його оренда у держави з правом подальшого викупу.

Крім того, вже проведені і ще готуються ряд змін в банківському регулюванні, які повинні захистити права кредиторів і таким чином наростити ризик-апетити банків, щоб вони самі активніше вкладалися в іпотеку і знижували процентну ставку.

Друкується за джерелом Київмісьбуд

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Конкурсы, стипендии, гранты и стажировки

Відновлені конкурси на зайняття посад з держслужби