in

Знайомимо з пенітенціарною системою Польщі.

Заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька з робочим візитом відвідала Республіку Польща з метою обміну досвідом та ознайомлення з функціонуванням пенітенціарних установ цієї країни. Зокрема, на запрошення Генерального директора тюремної служби Яцка Кітлінського відвідала слідчий ізолятор у Варшаві, зустрілась із персоналом установи, ознайомилась із  правилами управління пенітенціарними установами, принципами та механізмами залучення ув’язнених до праці, робочими залами для праці.

Крім того, під час зустрічі з Держсекретарем Міхалом Восєм сторони обмінялись досвідом щодо особливостей функціонування  пенітенціарних систем обох країн, включаючи роботу ув’язнених та застосування альтернативних позбавленню волі видів покарання, а також ефективності соціальної реабілітації засуджених. Польська сторона поінформувала про функціонування найсучаснішої в Європі системи електронного спостереження, яка забезпечує безпеку засуджених та економить кошти платників податків. Близько 7117 засуджених перебувають поза межами в’язниць на електронному моніторингу – це майже 10% від усіх засуджених, і це найвищий відсоток у світі. Застосування електронного моніторингу у 5 разів дешевше ніж ув’язнення.

Також українська делегація відвідала слідчий ізолятор у Радомі та ознайомилась із  роботою загального лікарняного відділення та відділень, які лікують засуджених з алкогольною залежністю та іншими розладами поведінки.  Загалом в Польщі близько 10 000 засуджених за рік проходять лікування. У польській пенітенціарній системі функціонує 4 лікарні для  засуджених з алкогольною залежністю,  17 відділень для засуджених з наркотичною залежністю, 23 відділення для засуджених з психічними розладами. Керівництво в’язниці  представило українській стороні й роботу групи цілодобового електронного нагляду за засудженими. Всі камери обладнані антивандальним відеоспостереженням, яке слідкує за засудженими в усіх кутках камери, включаючи санітарну зону за винятком інтимних зон засудженого, які закриті чорним квадратом  за допомогою програмного забезпечення.

“Наразі Україна продовжує свій шлях реформування пенітенціарної системи. Європейські ж країни вже декілька років тому пройшли його. Тож, вони мають досвід, яким можуть поділитись із нами, а нам, у свою чергу, є чого в них навчитись”, – зазначила профільна заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Президент підписав низку законів України.

Відновне правосуддя для неповнолітніх. Програма підвела підсумки.