З початку війни Секретаріат Енергетичного співтовариства активно працював над підтримкою енергетичної системи України. Організація створила спеціальну оперативну групу з підтримки України (USTF), яка співпрацює з Координаційним центром Єврокомісії з реагування на надзвичайні ситуації і Міністерством енергетики України. Цей механізм дозволяє оперативно збирати заявки на допомогу від компаній, а також отримати необхідне обладнання, інструменти, генератори й пальне від міжнародних партнерів. Уже було проведено 33 поставки. Загальна маса вантажів сягає 550 тонн.
Було передано від ЄС енергетичне обладнання і іншу допомогу на 450 млн євро. адже у Євросоюзі вважають, що руйнація енергетичної інфраструктури України сягає критичної точки. Також у грудні Берлін заявив, що додатково надасть Україні 50 мільйонів євро «зимової» допомоги. Німеччина зокрема надасть 470 електрогенераторів різної потужності. Австрія виділяє 5 млн євро у Фонд енергетичної підтримки України. Світовий банк і уряд Норвегії підписали угоду, у рамках якої Україна отримає 1 мільярд крон для відновлення пошкодженої російськими ракетними обстрілами цивільної інфраструктури. Чехія виділяє Україні фінансову допомогу та обладнання на суму 8,5 мільйона євро це, зокрема, генераторні системи та обігрівачі на 5 млн євро. США відправили в Україну першу партію обладнання для забезпечення потреб енергетичної інфраструктури країни на $13 млн. Це, у тому числі трансформатори, що перемикають блоки та кабелі.
Українцям зараз більше допомагають генераторами для вироблення електрики в невеликих обсягах для цивільних будівель. Україна отримала вже близько півмільйона малопотужних генераторів, але для проходження зимового періоду державі потрібно ще приблизно 17 тисяч великих промислових генераторних установок. Також Голова Європарламенту Роберта Мецола заявила про запуск кампанії «Генератори надії».
Наразі стратегія Росії — створити безпрецедентну гуманітарну кризу через руйнування критичної інфраструктури. Саме тому підтримка енергетичної системи України з боку Європи та світу є критичною як для забезпечення стійкості України на цю зиму. |
Коментарі
Loading…