in ,

Голова ВС відреагував на критичні заяви з ОП та РНБО про українські суди

Голова ВС відреагував на критичні заяви з ОП та РНБО про українські суди

Голова Верховного суду Всеволод Князєв вважає неприйнятними висловлювання прессекретаря президента Сергія Никифорова стосовно розгляду справ суддів Конституційного суду, а також висловлювання секретаря РНБО Олексія Данілова про небезпечність українських судів.

Джерело: Князєв в інтерв’ю “Укрінформу”

Пряма мова: “Я завжди стояв на засадах захисту суддівської незалежності і буду далі стояти на тому, що Верховний суд є незалежним, й інші гілки влади не мають втручатися в його роботу. Висловлювання, які мали місце з боку Офісу президента, я вважаю неприйнятними. Тому і заява, яка складалася за моєї участі, була відповідна”.

Деталі: На запитання, чи порушувалося це питання під час його зустрічі з президентом, Князєв відповів: “В цілому було повне взаєморозуміння щодо необхідності забезпечення верховенства права та незалежності судової гілки влади”.

Коментуючи слова секретаря РНБО Олексія Данілова стосовно того, що українські суди утворили “корпорацію” та є “більш небезпечними, ніж олігархи”, голова ВС сказав:

Пряма мова: “Чому в деяких сім’ях чоловік приходить додому і починає кричати на жінку чи якось ще утискати її? Так він хоче показати, що головний, а вона має йому підкорятися. Такі патріархальні парадигми самоутвердження, на жаль, ще існують в інших відносинах в нашому соціумі, навіть у політиці. Тому ми показуємо і будемо показувати, що теж маємо силу”.

Передісторія:  1 грудня 2021 року у ВС застерегли прессекретаря президента Сергія Никифорова щодо непроцесуальних висловлювань відносно справи суддів Конституційного суду. У суді наголосили, що публічні висловлювання з боку посадових осіб органів державної влади щодо можливих дій ВС у справах, у яких такі державні органи є сторонами, можуть вважатися спробами впливу на суд у непроцесуальний спосіб і стати підставою для притягнення таких посадових осіб до відповідальності.

30 листопада Никифоров у Facebook заявив, що глава держави засмучений відмовою у приведенні до присяги кандидатів на вакантні позиції за президентською квотою (Оксани Грищук і Олександра Петришина – ред.), яких він 26 листопада призначив суддями Конституційного суду.

Никифоров зазначив, що для “Офісу президента це виглядає затягуванням часу з надією на те, що кругова порука в судовій системі знову спрацює, і Верховний cуд ухвалить вигідні рішення для скомпрометованої верхівки КСУ”.

26 листопада ВС використав відомий мем, щоб відповісти на слова секретаря РНБО Олексія Данілова про небезпечність українських судів.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Чотири підозри за продаж корпусу заводу «Арсенал»

Банк “Хрещатик»: довга дорога до ліквідації