in

НАБУ проти створення реєстру судових експертиз

Національне антикорупційне бюро закликає Верховну Раду не приймати законопроект № 8336, яким пропонують створити Єдиний держреєстр судових експертиз, повідомляють у НАБУ.

«Серед небезпечних нововведень, які пропонують народні обранці, — створення Єдиного державного реєстру судових експертиз і експертних досліджень. Це може загрожувати розголошенням таємниці досудового слідства і дасть можливість фігурантам кримінальних проваджень ще на стадії слідства стежити за перебігом слідчих дій, дізнаватися, які експертизи призначаються, і мати можливість вплинути на їх результат», — йдеться в повідомленні.

НАБУ також стурбоване тим, що ухвалення змін у Кримінальний процесуальний кодекс, передбачених законопроектом № 8336, усуває недоліки т.зв. «поправок Лозового» в частині призначення експертиз у всіх провадженнях, крім тих, розслідування яких здійснюють детективи НАБУ.

«Тобто під приводом «полегшити негативні наслідки «поправок Лозового» і з намірами боротися з корупцією в державі окремі політики вносять на розгляд парламенту законопроект, який практично виключає таку боротьбу і зводить нанівець попередні досягнення Бюро», — йдеться в повідомленні.

Зазначають, що проект закону передбачає можливість сторонам кримінального провадження самостійно залучати експертів, але одночасно залишає обов’язок сторони обвинувачення звертатися з клопотанням до слідчого судді в разі необхідності проведення експертизи відео-, звукозапису, почеркознавчої, лінгвістичної, економічної або товарознавчої експертизи, якщо вартість об’єкта у 200 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

«Це саме ті види експертизи, які проводять під час розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП корупційних кримінальних правопорушень», — підкреслюють у НАБУ.

Бюро також виступає проти нововведення про заборону допиту як свідка експерта, який підготував висновок у кримінальній справі.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ДБР завершило конкурс щодо слідчих до територіальних управлінь

У Києві ініціювали створення зоополіції