in

НАЗК взялося за перевірку декларацій суддів ВСУ

Перевірки проводяться за зверненнями заявників. Про заявила глава НАЗК Наталія Корчак під час брифінгу.

корчак«У нас багато звернень із питань перевірки декларацій. Наразі ми приймаємо рішення про початок проведення перевірки за результатами розгляду таких звернень. Розпочато перевірки (декларацій) багатьох суддів різного рівня. Це і судді Верховного Суду, і судді нижчого рівня», — зазначила вона, додавши що щодо одного з суддів, який на сьогодні звільнений з посади, результати перевірки направлені до Національного антикорупційного бюро.

Глава НАЗК також зазначила, що в разі отримання нових фактів агентство може розпочати ще одну перевірку щодо тих посадовців, чиї декларації вже було перевірено.

За словами Н. Корчак, НЗК у конкретних випадках надсилає запити щодо того чи іншого посадовця міжнародним організаціям, але не завжди їх вчасно отримує. «Коли ми говоримо про декларації тих посадовців, де ми повинні зробити запити в міжнародні організації, ми ці запити робимо. На жаль, це не завжди ефективно, оскільки ми обмежені  в строках проведення перевірки і не можемо винести на голосування результати проведення перевірки без відповіді з боку міжнародних організацій, які іноді затягуються в часі», — заявила голова НАЗК.

Вона також зазначила, що наразі зроблено запити за кордон щодо декларацій низки посадовців. При цьому НАЗК у разі отримання відповіді і нових фактів від закордонних інституцій має право повернутися до вже здійснених перевірок. «Ми маємо право повернутися до перевірки того факту, який буде підтверджено в разі надходження відповіді. Рано чи пізно міжнародна організація цю відповідь надасть. І якщо виникнуть питання, ми знову розпочнемо перевірку по даному конкретному факту», — сказала Н. Корчак.

Разом із тим Н. Корчак наголосила, що відсутність відповіді від міжнародних організацій, на які НАЗК не можемо вливати, не є підставою стверджувати, що статки когось легалізувалися.

Водночас, слід зазначити, що інформацію на запити НАЗК не надають не лише іноземні інституції, а й українські органи влади. Так, при перевірці декларації О. Третьякова НАЗК також не отримало відповідь від Державної фіскальної служби, Держприкордонслужби та Мін’юсту України.

Те саме стосується й чоловіка Наталії Королевської народного депутата Юрія Солода. Щодо нього НАЗК надсилало запити в Державну прикордонну службу й не отримало відповіді.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Відбір прокурорів за новими правилами

«Рівні» правила гри, або як Антимонопольний комітет України узаконює монополії