in ,

Новий список, нові підозри!

Новий список, нові підозри!

Під підозри перевіряючих, серед іншого, потраплять окремі роботодавці, у яких відсутні наймані працівники

Державна служба з питань праці (Держпраці) вибере, до кого з роботодавців прийти з інспекцією, виходячи з даних Державної податкової служби (ДПС). Податківці формують для Держпраці список суб’єктів господарювання, які мають найвищий ризик використання незадекларованого праці на підставі ряду критеріїв.

Про це розповіла заступник міністра економіки Світлана Глущенко.

В Україні стартують масові перевірки роботодавців: шукатимуть “тіньових” працівників

Вона також зазначила, що критерії, за якими буде здійснюватися відбір роботодавців для перевірочного списку, вже частково закріплені в законодавстві постановою уряду №823 від 2019 року. Серед них:

невідповідність кількості працівників обсягами виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників по відповідному виду економічної діяльності;
наявність фактів порушень порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході контролюючих заходів ДПС.
За словами С. Глущенко при формуванні списку буде братися до уваги і ряд додаткових критеріїв. Заступник міністра підкреслює, що список не є вичерпним, оскільки буде коригуватися в залежності від результативності інспекційної роботи. Але на даний момент ДПС може включити в ризикову групу тих роботодавців, у яких є:
невідповідність кількості об’єктів оподаткування та кількості найманих робітників;
невідповідність кількості одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій (РРО) кількості працівників.
Також податкова відзначить тих роботодавців, у яких зовсім немає найманих працівників – цей критерій буде враховуватися у випадку з підприємствами в сферах роздрібної торгівлі, надання послуг, а також тих, які мають ліцензію на виробництво, зберігання і реалізацію підакцизних товарів.

Відзначимо, що в результаті інспекції роботодавець може отримати штраф. Максимальний розмір санкції, яка застосовується до суб’єкта господарювання, досягає 180 тис. грн.

З іншого боку, зараз Держпраці діє за принципом “спочатку попередь, а потім контролюй”, вказує Світлана Глущенко.

Відповідно до цього підходу в першому півріччі 2021 року інспектори спочатку провели інформаційну кампанію, в ході якої приходили на підприємства і пояснювали працівникам і посадовим особам ризики незадекларованого праці і, навпаки, розповідали про переваги офіційного працевлаштування.

Під час таких візитів інспектори здійснювали моніторинг виконання роботодавцями норм трудового кодексу. Зокрема, як пояснював директор департаменту з питань праці Держпраці Володимир Гончарук, “візуально” оцінювали кількість працівників, які перебувають на підприємстві, а потім звірялися з реєстром застрахованих осіб.

Після таких відвідувань інспектори відстежують динаміку працевлаштування на конкретному підприємстві.

“Після закінчення інформаційної кампанії проводиться інспекційна кампанія в відповідних сферах господарювання у тих суб’єктів, які не прислухалися до інспекторів праці під час інформаційних візитів і не уклали трудові договори з працівниками”, – пояснює Глущенко.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тиждень правових новин

На боржників накладають арешт на рахунки та майно за виконавчим нотаріальним написом.