in , , , , ,

Новини від Forbes!

Шановні читачі!

Forbes Ukraine будує екосистему проєктів, які допомагають розвиватись українському бізнесу. Розповім про два найближчих, які мають зацікавити нашу аудиторію:

–  27 квітня Forbes проводить форум «Надлюди: лідерство в організаціях та командах під час війни». Буде понад 15 топспікерів із Vodafone, Genesis, Ferrexpo, МХП, «Райффайзен Банк» та інших компаній. Формат: offline та online. Купити квитки можна за цим посиланням. А для ти, хто отримав цього листа є промокод EDITOR, який дає знижку 20%.

– Forbes Ukraine запускає новий проєкт Next200. Це список компаній малого та середнього бізнесу, які формуватимуть картину підприємницького капіталізму країни. Ми шукаємо український бізнес в ДНК якого зашиті невпинне зростання, інноваційний продукт, швидке масштабування, нестандартні управлінські або маркетингові рішення та експансія. Готові перейти на новий рівень? Запропонуйте свою компанію до списку Next200, заповнивши форму за цим посиланням. Знаєте компанію, яка варта уваги Forbes — також заповнюйте форму.

Тепер до головних тем і текстів Forbes тижня, що пройшов.

1. Несподівана новина – Польща заборонила імпорт українського зерна, овочів, мʼяса та іншої агропродукції. Поки заборона триватиме 2,5 місяці, вона поширюється також на транзит української агропродукції через Польщу. Передісторію зернового непорозуміння України і Польщі ми писали раніше ось в цьому тексті. Наклалось декілька факторів (ринкових і політичних), які підбурили польських фермерів. Останні – важливий електорат правлячої партії “Право і справедливість”. А восени саме мають відбутись парламентські вибори в Польщі.

Але що відбувається з українським агроринком? На це запитання у Forbes є детальна відповідь – інтерв’ю Алекса Ліссітси. Це один з топових експертів цього ринку в Україні і CEO «Індустріальної молочної компанії» (ІМК), яка у 2022 році входила до десятки найбільших агрохолдингів країни. Ця розмова вийшла певним гайдом про майбутнє українського аграрного ринку. Рекомендую.

Яке майбутнє в українського агросектору розповідає Алекс Лісітса — Forbes.ua

Від експортної потужності країн-сусідів до планів на 2023 рік: СЕО Індустріальної молочної компанії Алекс Ліссітса в «Business Breakfast з Володимиром Федоріним»

2. Верховна Рада повернула доплати військовим у 30 000 грн, від чого відмовилися на початку року заради економії. Рішення стало неочікуваним навіть для самих нардепів. Воно загрожує розбалансуванням і без того дефіцитного держбюджету. Масштаби проблеми – понад 100 млрд грн цього року. Де шукати кошти та як Офіс президента вирішуватиме політично чутливе питання?

Повернення 30 000 для військових. Чому це небезпечно для держбюджету — Forbes.ua

Рада повернула доплати для ЗСУ у 30 000 грн, запланувавши зекономити на зарплатах чиновників та у держкомпаніях. Чим загрожує ініціатива Дмитра Разумкова

3. Дані – нова нафта. Заїжджена фраза, але важливість data в сучасній економіці вона передає. Міністр Федоров та Мінцифра за 55 млн грн хочуть перетворити Державну службу статистики України на IT-компанію. Держстат генерує левову частку даних про економіку країни, але технологічно застряг у минулому. Чи вирішить цифровізація усі проблеми?

Держстат планують перетворити на IT-компанію за 55 млн грн. Деталі реформи від Мінцифри — Forbes.ua

Держстат генерує 90% інформації про економіку України, але працює на застарілих системах. Хто розробив нову і скільки це коштує

4. Головна подія останнього тижня – детективна історія із появою в публічному просторі секретних документів Пентагону та затриманням гвардійця ВПС США Джека Тейшейри. Виток секретних документів кожень день обростає новими деталями. Чимало цих деталей стосуються війни в Україні: контрнаступ ЗСУ, ситуація в Бахмуті, проблеми з українською ППО.

Володимир Даценко, спецрепортер Forbes Ukraine, який пише про військову тематику, детально розібрав, чи є у цьому витоку інформація, яка може нашкодити українській армії.

Що небезпечного для України у витоку документів розвідки США — Forbes.ua

Чутлива інформація про українську систему ППО, кількість загиблих у війні та ситуація у Бахмуті. Що розповідають злиті документи про війну в Україні

Ще один цікавий текст від Володимира – підрахунок, як найефективніше знищувати російських солдатів і техніку. Спойлер: дрони – найдешевший спосіб знищення бійців РФ, Javelin – найдорожчий.

Скільки коштує знищити російського солдата — Forbes.ua

Вартість знищення російського танка з Javelin, артилерії та Стугни, розрахунки Forbes

5. Найгучніший скандал тижня. 11 квітня медіа «Свідомі» опублікували викривальне розслідування про Спартака Субботу – одного з найбільш відомих психологів України. Його відео мають понад 41 млн переглядів, акаунти в соцмережах – майже 1 млн підписників, книгу Субботи купили понад 20 000 читачів. Але через розслідування репутація психолога-інфлюенсера сильно захиталась. Його головний посил – Суббота видає себе за лікаря-психіатра. Які наслідки чекають на наймедійнішого психолога країни?

Розслідування про Спартака Субботу. Якими будуть наслідки для психолога — Forbes.ua

Висновок семимісячного дослідження, проведенного гештальт-терапевтом Іллею Полудьонним: інфлюенсер та психолог Спартак Суббота, контрибʼютор Forbes Ukraine, ввів в оману аудіторію, компанії та журналістив. Що буде далі?

6. Бюро економічної безпеки – створений декілька років тому орган, який мав замінити силовий підхід до розслідування економічних злочинів аналітичним. Але діяльністю БЕБ були незадоволені у владі. Новостворений орган показував погані результати за всіма фронтами, кажуть співрозмовники Forbes серед нардепів, у правоохоронних органах та серед членів ТСК. Протягом 2022-го БЕБ направило до суду лише 15 справ, а до бюджету надійшло близько 33 млн грн. БЕБ повністю провалило роботу створення аналітичного напряму. 11 квітня директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника звільнили з посади. Що тепер робитиме Офіс Зеленського з БЕБ?

Вадим Мельник пішов з БЕБ. Як на нього міг впливати ОП та коли чекати реформу — Forbes.ua

Перший директор БЕБ Вадим Мельник пішов у відставку. Його робота викликає численну критику: від повернення практик податкової міліції до тіньового впливу з ОП. Чи зміниться щось тепер.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Микола ОНІЩУК: «Незалежність системи правосуддя — маркер демократичних перетворень в Україні»