in , , , , , ,

Новини від Forbes

Головною темою цього тижня стала часткова мобілізація в росії. В Україні ці події сприймали зі скепсисом та сарказмом. Я не військовий експерт, але очевидно, що сотні тисяч навіть погано навчених солдатів здатні суттєво подовжити час військових дій Інший сценарій: влада РФ таким чином намагається посилити переговорну позицію й укласти потрібний їм мирний договір. Але в Україні наразі не існує простору для компромісів. Тому – затяжна війна.

Місяць тому ми почали готувати конференцію з робочою назвою «Військова економіка». Фокус: як українській економіці та бізнесу перебудуватися й ефективно працювати в умовах війни. Міністр оборони Олексій Резніков та його заступники розкажуть, що потрібно армії і як бізнесу стати постачальником МО. Міністерство фінансів та НБУ дадуть об’єктивну оцінку держфінансам і макроситуації. А підприємці, які вже змогли адаптувати свої бізнеси до війни, поділяться досвідом. Долучайтесь до онлайн-конференції Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни» 29 вересня. За промокодом DAVYDENKO від мене – знижка 20% на квиток. До зустрічі!

Про що Forbes писав цього тижня.

1. Мобілізація в РФ. Виявлю нескромність: на мою редакторську думку, наш постійний контриб’ютор Володимир Доценко зробив дуже змістовний аналіз причин і наслідків путінської часткової мобілізації. На жаль, його висновки не збігаються з ультраоптимістичним фейсбук-наративом, що сотні тисяч солдатів нічого не змінять на фронті.

Цікавий розбір, що змусило РФ вдатися до мобілізації від лауреатки Пулітцерівської премії Енн Епплбаум. Загальний наратив: Путін втрачає підтримку по всіх фронтах – серед колег-диктаторів, генералів і силовиків, «обивателів» і навіть російських шовіністів. Треба щось робити. Чому б не  відправити у криваву м’ясорубку мешканців російської «деревні»?

Хаос, безлад, нерішучість. Лауреатка Пулітцерівської премії Енн Еплбаум пояснює ознаки кризи в Кремлі

2. Приватний газ. Чверть усього газу в країні добувають приватні компанії. Вже чотири місяці вони не можуть його експортувати, єдиний великий покупець – державний «Нафтогаз». Але держава не квапиться викуповувати газ. У сховищах вже мільярди його кубів. Більшість видобувачів пригальмовують видобуток і ставлять на «холд» розвиток. Існує потенційний сюжет, що держава «позичить» цей газ узимку, якщо не вдасться знайти гроші й домовитись про ціни. Коротше, на непублічному, але великому ринку зростає багатомільярдна   бізнес-драма.

У Ахметова, Коломойського, Новинського та Пінчука є мільярди кубів газу. Він дозволить українцям не замерзнути взимку. Чому держава не викуповує цей газ

3. Топтема, яка захопила увагу медіа, – часткове поновлення роботи McDonald’s у Києві. «Мак» відкрив три заклади лише на доставку і тільки на лівому березі столиці. Ми з двох боків подивились на цю тему, як «Мак» впливає на ринок доставки. У першій день кількість замовлень у Glovo, ексклюзивного партнера фастфуду, зросла у 5,5 раза.

Вивезти БігМак. McDonaldʼs повернувся, та замовити доставку стало викликом. Як це вплине на Glovo та ринок швидкої доставки (уточнено)

Інший фокус – як McDonald’s став майже соціальним феноменом, що відкриття фастфуду викликає небувалий ажіотаж. Тему побудови міцного емоційного зв’язку бренда з користувачами добре розкрив засновник DYB Ігор Гут.

McMania: як McDonald’s завойовує серця сотень мільйонів людей. Чотири секрети світового бренда

4. Квартирне питання. В Україні легко можна прочитати за один день такі новини: економіка впала на 35%, 5-6 млн українців виїхали, а вартість житла зросла на 30%. Ми розбирались, як українському ринку нерухомості вдається переступати через закони економіки. На практиці не дуже вдається. Попит впав чи не на десяток разів, реальні угоди проходять за ціною, яка може на 30–40% відрізнятися від рекламної.

Які ціни на нерухомість насправді. Забудовники повернули у продаж десятки новобудов, але чи є на них попит?

5–6. Почитати на вихідних. Журнальна колонка філософа Володимира Єрмоленка – про повоєнний суспільний договір в Україні. Це цікавий екскурс в історію ідей з глибоким висновком, на що спиратись українському суспільству, домовляючись про нову угоду. На мою особисту думку, в нас попереду надскладне завдання – забезпечити безпеку українців, це значить велика армія, при цьому стримати державу від розростання і втручання в інші сфери життя. Дуже вузький коридор, сказали б автори однойменної книги Дарон Аджемоглу і Джеймс Робінсон.

«Яка суспільна угода нам потрібна?» Філософ Володимир Єрмоленко – про те, як побудувати нову українську державу

Український Фейсбук у захваті від лекцій курсу з української історії, які зараз читає професор Тімоті Снайдер в Єльському університеті. Якщо ви, як і я, не любите відеоформат, то можете прочитати у нас переклад-пересказ.  Наразі є перша лекція, працюємо над наступними.

Народження сучасної нації, або Які питання про Україну підняла російська агресія. Лекція#1 Тімоті Снайдера

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про застосування норм Конституції України як норм прямої дії

Зими – це час, коли людям треба опалювати своє житло, школи, офіси …