in

Порядків та форми заяв для надання карантинної допомоги

На сайті КМУ оприлюднено тексти порядків звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, юрособам та компенсації юрособам зі сплаченого ЄСВ за своїх працівників

Кабмін затвердив Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання. Він визначає умови та механізми надання одноразової компенсації для відшкодування витрат, понесених під час сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

В чому вони полягають:

  • Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, затверджений постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1233.
  • Його можна завантажити тут.
  • Заяву можна завантажити тут.
  • Порядок надання одноразової матеріальної допомоги юрособам, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, затверджений постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1231.
  • Завантажити тут.
  • Заява та відомості по працівникам – тут.
  • Порядок використання коштів, виділених для надання одноразової компенсації юрособам з метою відшкодування витрат на сплату ЄСВ на період обмежувальних карантинних заходів затверджено постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1230.
  • Переглянути тут.

Які КВЕДи треба мати, щоб отримати допомогу?

  • 47 – Роздрібна торгівля (крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами);
  • 55 – Тимчасове розміщування;
  • 56 – Діяльність із забезпечення стравами та напоями;
  • 59.14 – Демонстрація кінофільмів;
  • 90 – Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг;
  • 93 – Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг.

Із тексту Порядку 1233 стало зрозуміло, що мова все ж про основний КВЕД, а не перший у переліку:

“2. Одноразова матеріальна допомога надається застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — обмежувальні протиепідемічні заходи), та фізичним особам — підприємцям, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та яка відповідає переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до абзацу другого частини четвертої статті 1 Закону України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″

Окремо зауважимо, що детально про те, хто з ФОП, роботодавців та працівників має право на допомогу, ми наводили у редакційній аналітиці на підставі тексту закону.

Хто має право на допомогу?

За повідомленням ПФУ, право отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:

наймані працівники, які:

  • на 10 грудня 2020 року ПРАЦЮЮТЬ за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;
  • середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;

фізичні особи – підприємці, які:

  • на 10 грудня 2020 року ЗАРЕЄСТРОВАНІ 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці (перевірити факт реєстрації), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці;
  • не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.

Як буде виплачуватися допомога та як подати заяву?

За позицією Мінсоцполітики, виплата карантинної допомоги буде здійснена 24 грудня Ощадбанком.  Для цього застраховані особи мають подати заяву до ПФУ через «Дію».  Але ПФУ навів своє роз’яснення щодо алгоритму подання заяв двома способами: через застосунок “Дія” та Єдиний державний портал послуг.

Зауважимо, що перевірка відповідності основного виду діяльності роботодавця переліку заборонених видів та факту нарахування та сплати ЄСВ здійснюватиметься  в «Дії» автоматично при поданні заяви.  Заява на виплату одноразової допомоги застрахованим особам подається до 21 грудня 2020 р. включно.

Увага! За планами послуга в Дії має запрацювати з 14 грудня.

Як отримати послугу на порталі електронних послуг? (повідомлення ПФУ)

  1. Знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.
  2. Зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
  3. У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам».
  4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
  5. Необхідно підтвердити поточне місце роботи.
  6. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
  7. Перевірити та надіслати заповнену заяву.
  8. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.

Як отримати послугу у застосунку? 

  1. Завантажити застосунок «Дія»
  2. Авторизувати у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
  3. У розділі «Послуги» натиснути «Отримати допомогу» (див скрін нижче).
  4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
  5. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
  6. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.
  7. Заповнення заявиУ заяві автоматично формуються:
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків АБО серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
    • адреса місця проживання;
    • належність найманого працівника чи фізичної особи – підприємця до категорій осіб, які мають право на виплату одноразової допомоги (підтверджується шляхом проставлення відповідної позначки в заяві).

    Особою вноситься номер банківського рахунка заявника – за стандартом IBAN (одноразова допомога виплачується виключно на банківський рахунок. У разі відсутності банківського рахунку, його необхідно відкрити у будь-якому обраному банку).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

КАС ВС висловив позицію щодо видачі медичному закладу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики

Здоровье. Цинк на защите здоровья. Укрепляет иммунную систему и защищает от Covid19