in , ,

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 29 листопада по 3 грудня 2021 року)

29 листопада 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розглянув справу за позовом ТОВ «БЦ-ВЕСТА», яке просило зобов’язати Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації виключити Палац праці з Переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини та зобов’язати Міністерство культури України утриматися від внесення цього об’єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Позивач доводив, що відповідач використав назву «Палац праці», однак за інформацією Державного реєстру прав на нерухоме майно вказаний об’єкт обліковується як «Палац культури ім. Ілліча».

Колегія суддів не прийняла доводів позивача щодо невідповідності назви об’єкта нерухомого майна, оскільки за всю історію проєктування та існування будівлі її назва змінювалася кілька разів.

Споруда, зведена архітектором О. Л. Красносельським, значною мірою зберегла свою форму, матеріально-технічну структуру, історичні нашарування, є найбільшим об’єктом забудови у стилі конструктивізму в м. Дніпрі та єдиним видатним зразком будівель нового громадсько-культурного призначення на Придніпров’ї.

Верховний Суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, які відмовили в задоволенні позовних вимог, оскільки дії відповідачів вчинені відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» і Порядку обліку об’єктів культурної спадщини.

(Постанова КАС ВС від 29 листопада 2021 року у справі № 826/17522/17) 

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ізраїльські поліцейськи застрелили особу, що лежала на землі. Хоча мали місце припущення про наявність вибухівки на тілі.

Після прийняття і реєстрації заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення перевіряється достатність даних, що можуть свідчити про його вчинення – ВС