in , ,

Скасування штрафу після податкової перевірки. Як це стало можливим.

Скасування штрафу після податкової перевірки. Як це відбувається!

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в місті Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: Міжнародна логістична компанія поскаржилася до Ради бізнес-омбудсмена на результати податкової перевірки. На думку ГУ ДПС, підприємство порушило податкове законодавство, внаслідок чого занижено суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість. Так, компанія відобразила у складі податкового кредиту з ПДВ за операціями з придбання палива на загальну суму 226 тис. грн.  Свою позицію податківці аргументували нормами витрат палива, передбаченими наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 №43 (Наказ №43). Тому компанія мала сплатити штраф на суму майже 57 тис. грн. Скаржник подав до ГУ ДПС заперечення, в якому пояснив, що він використав паливо для надання господарських послуг з міжнародних перевезень. Однак податкова не прийняла доводи підприємства та не надала вичерпних відповідей за результатами розгляду скарги. Тоді ж компанія вирішила звернутися до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити всебічний та неупереджений розгляд скарги компанії.
Під час розгляду справи РБО закцентувала увагу податкової на тому, що скаржник правомірно відобразив у складі податкового кредиту з ПДВ за операціями з придбання палива. Рада підкресила, що Податковий кодекс та Закон України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність» не зобов’язують застосовувати для цілей бухгалтерського або податкового обліку норми Наказу №43, на який посилалися податкові інспектори. Компанія має власні накази щодо норм на списання паливно-мастильних матеріалів, розроблені з урахуванням особливостей здійснення перевезень залежно від марки автомобіля, його технічних характеристик, пори року тощо. Тому лишалось незрозумілим, чому перевіряючі не врахували ці документи під час перевірки та нарахували підприємству штраф.

Результат: Завдяки участі РБО податкова служба задовольнила скаргу логістичної компанії та скасувала висновки перевірки. Справу успішно закрито.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

КЦС ВС роз’яснив підстави та умови знесення самочинної забудови за позовом міської ради

КАС ВС розглянув справу про оскарження утворення військово-цивільної адміністрації у Слов’янську