in

«Тихі гавані» для корупціонерів

У Національному антикорупційному бюро стверджують, що багато корупційних схем українські можновладці реалізують за участі компаній, зареєстрованих у 23-ох країнах світу на трьох континентах.

Про це йдеться в звіті  НАБУ за І півріччя 2018 року. Як зазначається, міжнародний напрямок є одним із ключових у роботі бюро, оскільки чимало корупційних схем ділки реалізують за участі компаній, зареєстрованих за кордоном. Так, на переконання детективів, українські корупціонери обирають місця «прописки» незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації та високим ступенем конфіденційності.

За даними НАБУ, збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у 1,84 млрд грн, понад 22 млн доларів США, і понад 12 млн євро. Для отримання інформації про кінцевих бенефіціарів таких структур та про рух коштів, виведених з України, детективи скеровують запити про міжнародну правову допомогу до компетентних органів інших держав. «Від початку розслідувань Національне бюро надіслало до органів 61 держави 371 запит про міжнародну правову допомогу, з яких 182 вже виконано», — йдеться у звіті.

Крім того, станом на 30 червня в міжнародний розшук за ініціативи НАБУ оголошено 21 особу, стосовно 16 із них, з огляду на затримання або з метою визначення місцеперебування, скеровано запити до інших держав. Зокрема,  до компетентних органів Німеччини, навесні цього року, скеровано запит щодо видачі голови правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», затриманого в цій країні в квітні 2018 року. За версією слідства, ця особа є організатором корупційної схеми, через яку державі завдано збитків на суму понад 346 млн гривень.

Також вказується, що близько 30 осіб, яких детективи НАБУ вважають причетними до організації корупційних схем, наразі переховуються за кордоном. Кожен другий із них, за даними слідства, — на території Росії.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Припинення зобов’язань для ФОП з підстав припинення цього статусу

Генпрокуратура готує підозру Ситнику