Вчительку англійської засуджено за ніби поширення фейків про російську армію.
Колишнього викладача ДАОУ РВ «Училище олімпійського резерву» з Пензи Ірину Ген засуджено до п’яти років позбавлення волі умовно за фейки про російську армію. Суд визнав, що пані Ген, відчуваючи стійку ворожість до президента РФ і верховного головнокомандувача, повідомила дітям недостовірні відомості про дії збройних сил на території України. Дві учениці восьмого класу поцікавилися викладачем, чому вони не поїдуть на змагання за кордон, а її відповіді записали на диктофон. Ірина Ген провину не визнала, проте захист екс-педагога не планує оскаржити судове рішення.
До порушення кримінальної справи проти викладачки призвела необережна розмова з ученицями.
Підставою для порушення кримінального провадження про поширення інформації про дії збройних сил РФ з використанням службового становища з мотивів політичної ненависті (п. «а», п. «д» ч. 2 ст. 207.3 КК РФ) стосовно колишнього викладача англійської мови пензенського ДАОУ РВ «Училище олімпійського резерву» Ірини Ген стала приватна розмова із двома ученицями восьмого класу.
18 березня восьмикласниці поцікавилися у викладача, чому вони не поїдуть на змагання за кордон. Педагог сказала, що причиною цього є спецоперація, що проводиться російською армією в Україні. Зокрема, вона зазначила, що Росія не веде себе «цивілізованим чином». Також педагог сказала, що російські війська розбомбили пологовий будинок у Маріуполі, і вона не розуміє, для чого бомбять Західну Україну. Школярки записали розмову на диктофон та передали її до правоохоронних органів. Пізніше запис частково було поширено кількома Telegram-каналами.
Відразу після порушення кримінальної справи пані Ген звільнилася з училища, хоча, як вона стверджувала сама, керівництво навчального закладу не наполягало на такому кроці. Під час слідства педагог перебувала під підпискою про невиїзд. Пані Ген не визнавала провину і в суді, як розповів її адвокат Олександр Федулов, дотримувалася позиції, що вона вивчала різні джерела інформації, які представляють різні точки зору на те, що відбувається, тому не могла зрозуміти, що справді правда, а що ні.
Ленінський районний суд Пензи вирішив, що викладач розповіла учням про спеціальну операцію російської армії в Україні з порушенням положень посадової інструкції, знаючи про заборону політичної агітації в школі, ніби «діючи навмисне, протиправно, всупереч встановленій забороні і бажаючи її порушити з громадських інтересів, які неправдиво розуміються нею. , за мотивами політичної ненависті та ворожнечі, відчуваючи стійку ворожість до президента Російської Федерації — верховного головнокомандувача збройних сил Російської Федерації, який прийняв рішення про проведення спеціальної військової операції з демілітаризації та денацифікації України».
Як випливає з судового рішення, педагог мала на меті сформувати в учнів негативне ставлення до президента РФ, збройних сил Росії та «стійку ворожість, політичну ненависть та ворожнечу» до них.
Пані Гена засуджено до п’яти років позбавлення волі умовно. Також вона позбавлена права займатися педагогічною діяльністю на три роки.
Пан Федулов сказав “Ъ”, що не планує оскаржити судове рішення в апеляційній інстанції, оскільки «на підставі практики» ймовірність виправдання дуже низька, більше того, існує ризик призначення покарання, пов’язаного з реальним позбавленням волі.
Мін’юст росії роз’яснив слідчим та суддям, у чому відмінність думок та тверджень про спецоперацію. Зокрема, ст. 207.3 КК РФ «Публічне поширення свідомо неправдивої інформації про використання ЗС РФ, виконання державними органами РФ своїх повноважень» набула чинності 5 березня. Санкція передбачає від 5 до 15 років позбавлення волі. Норма про «хибну інформацію» на сьогоднішній день стала приводом для порушення 77 кримінальних справ (за даними визнаного іноагентом медіапроекту «ОВД-Інфо»). Фігурантами по ній проходять зокрема політики (Володимир Кара-Мурза, визнаний іноагентом після порушення справи), журналісти (зокрема блогер Вероніка Білоцерковська та Олександр Невзоров, визнані іноагентами), активісти, юристи та адвокати (одним з останніх). був заарештований голова Адвокатської палати Удмуртії Дмитро Талантов, адвокат колишнього кореспондента “Ъ” Івана Сафронова, який уже два роки перебуває під слідством у справі про держзраду).Муніципальному депутату столиці Олексію Горінову, звинуваченому за ст. 207.3 КК РФ, суд у липні призначив сім років колонії за «антивоєнний» виступ на зборах депутатів. Відомо, що за ст. 207 КК РФ до штрафу у розмірі 1 млн. руб. засуджено жителя Забайкалля, а за другою — на п’ять років умовно засуджено інспектора МНС із Криму, який скоїв злочин, перебуваючи «у форменому обмундируванні».
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…