in , , , , ,

В росії вчительку англійської засуджено за ніби поширення фейків про російську армію

Вчительку англійської засуджено за ніби поширення фейків про російську армію.

Колишнього викладача ДАОУ РВ «Училище олімпійського резерву» з Пензи Ірину Ген засуджено до п’яти років позбавлення волі умовно за фейки про російську армію. Суд визнав, що пані Ген, відчуваючи стійку ворожість до президента РФ і верховного головнокомандувача, повідомила дітям недостовірні відомості про дії збройних сил на території України. Дві учениці восьмого класу поцікавилися викладачем, чому вони не поїдуть на змагання за кордон, а її відповіді записали на диктофон. Ірина Ген провину не визнала, проте захист екс-педагога не планує оскаржити судове рішення.

До порушення кримінальної справи проти викладачки призвела необережна розмова з ученицями.

Підставою для порушення кримінального провадження про поширення інформації про дії збройних сил РФ з використанням службового становища з мотивів політичної ненависті (п. «а», п. «д» ч. 2 ст. 207.3 КК РФ) стосовно колишнього викладача англійської мови пензенського ДАОУ РВ «Училище олімпійського резерву» Ірини Ген стала приватна розмова із двома ученицями восьмого класу.

18 березня восьмикласниці поцікавилися у викладача, чому вони не поїдуть на змагання за кордон. Педагог сказала, що причиною цього є спецоперація, що проводиться російською армією в Україні. Зокрема, вона зазначила, що Росія не веде себе «цивілізованим чином». Також педагог сказала, що російські війська розбомбили пологовий будинок у Маріуполі, і вона не розуміє, для чого бомбять Західну Україну. Школярки записали розмову на диктофон та передали її до правоохоронних органів. Пізніше запис частково було поширено кількома Telegram-каналами.

Відразу після порушення кримінальної справи пані Ген звільнилася з училища, хоча, як вона стверджувала сама, керівництво навчального закладу не наполягало на такому кроці. Під час слідства педагог перебувала під підпискою про невиїзд. Пані Ген не визнавала провину і в суді, як розповів її адвокат Олександр Федулов, дотримувалася позиції, що вона вивчала різні джерела інформації, які представляють різні точки зору на те, що відбувається, тому не могла зрозуміти, що справді правда, а що ні.

Ленінський районний суд Пензи вирішив, що викладач розповіла учням про спеціальну операцію російської армії в Україні з порушенням положень посадової інструкції, знаючи про заборону політичної агітації в школі, ніби «діючи навмисне, протиправно, всупереч встановленій забороні і бажаючи її порушити з громадських інтересів, які неправдиво розуміються нею. , за мотивами політичної ненависті та ворожнечі, відчуваючи стійку ворожість до президента Російської Федерації — верховного головнокомандувача збройних сил Російської Федерації, який прийняв рішення про проведення спеціальної військової операції з демілітаризації та денацифікації України».

Як випливає з судового рішення, педагог мала на меті сформувати в учнів негативне ставлення до президента РФ, збройних сил Росії та «стійку ворожість, політичну ненависть та ворожнечу» до них.

Пані Гена засуджено до п’яти років позбавлення волі умовно. Також вона позбавлена ​​права займатися педагогічною діяльністю на три роки.

Пан Федулов сказав “Ъ”, що не планує оскаржити судове рішення в апеляційній інстанції, оскільки «на підставі практики» ймовірність виправдання дуже низька, більше того, існує ризик призначення покарання, пов’язаного з реальним позбавленням волі.

Мін’юст росії роз’яснив слідчим та суддям, у чому відмінність думок та тверджень про спецоперацію. Зокрема, ст. 207.3 КК РФ «Публічне поширення свідомо неправдивої інформації про використання ЗС РФ, виконання державними органами РФ своїх повноважень» набула чинності 5 березня. Санкція передбачає від 5 до 15 років позбавлення волі. Норма про «хибну інформацію» на сьогоднішній день стала приводом для порушення 77 кримінальних справ (за даними визнаного іноагентом медіапроекту «ОВД-Інфо»). Фігурантами по ній проходять зокрема політики (Володимир Кара-Мурза, визнаний іноагентом після порушення справи), журналісти (зокрема блогер Вероніка Білоцерковська та Олександр Невзоров, визнані іноагентами), активісти, юристи та адвокати (одним з останніх). був заарештований голова Адвокатської палати Удмуртії Дмитро Талантов, адвокат колишнього кореспондента “Ъ” Івана Сафронова, який уже два роки перебуває під слідством у справі про держзраду).Муніципальному депутату столиці Олексію Горінову, звинуваченому за ст. 207.3 КК РФ, суд у липні призначив сім років колонії за «антивоєнний» виступ на зборах депутатів. Відомо, що за ст. 207 КК РФ до штрафу у розмірі 1 млн. руб. засуджено жителя Забайкалля, а за другою — на п’ять років умовно засуджено інспектора МНС із Криму, який скоїв злочин, перебуваючи «у форменому обмундируванні».

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Європа ховається від Росії дедалі більше

Робота Верховної Ради України після початку збройної агресії Російської Федерації 24 лютого 2022 р