in ,

З початку 2021 року Вища Рада Правосуддя розглянула 307 повідомлень про втручання у діяльність суддів

Із початку року до ВРП надійшло 246 повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, за одинадцять місяців 2021 року Рада розглянула 307 повідомлень.

За результатами розгляду 104 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 86 рішень про вжиття заходів реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

Розглянувши 203 повідомлення суддів, Рада ухвалила 57 рішень про затвердження 192 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Загалом протягом 2017–2020 років ВРП розглянула 1 424 повідомлення суддів про втручання в їхню професійну діяльність.

Нагадаємо, до повноважень Вищої ради правосуддя віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів. У кожному конкретному випадку за результатами розгляду повідомлення судді Рада пленарним складом приймає рішення про наявність чи відсутність ознак втручання.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом. Суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

Прес-центр ВРП

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВЕРХОВНИЙ СУД ВИЗНАЧИВСЯ З МОЖЛИВІСТЮ СТЯГНЕННЯ НЕОТРИМАНОГО ДОХОДУ

ЯК УНИКНУТИ ЮРИДИЧНИХ ПОКРУЧІВ У ДОГОВОРАХ