in ,

Здоров’я. Право на эвтаназію діє в шести європейських країнах

11 грудня Конституційний суд Австрії своїм рішенням відмінив кримінальну відповідальність за сприяння добровільному суіциду з 1 січня 2022 року. Тобто в країні дозволена евтаназія.
Про це пишуть українські ЗМІ, зокрема Цензор.НЕТ, hromadske.

Як сообщает Wiener Zeitung, суд постановив, що кримінальна відповідальність за асистований суїцид (тобто допомога в тому, щоб людина добровільно пішла з життя) порушує право на самовизначення. У той же час судді у своєму рішенні відокремили асистований суїцид і замовне вбивство.

В своєму рішенні Конституційного суду вказує, що асистований суїцид можливий лише у формі прийому спеціальних препаратів для скорочення життя, які призначає лікар. Але перед тим важливо переконатись, що це саме добровільне рішення хворого і на нього ніщо не впливало, наприклад, матеріальний стан.

Рішення Конституційного суда не означає автоматичного виведення асистованого суїцида з Кримінального Кодексу. Відповідно до рішення, до 1 січня 2022 року парламент повинен розробити і прийняти відповідне законодавство.
Австрія станет однією з небагатьох країн Європи, в яких дозволений асистований суїцид. Він, зокрема дозволений в Бельгії, Нідерландах, Швейцарії, Люксембурзі, та Німеччині, де заборона на асистирований суїцид у приватних клініках відмінена з лютого цього року.

Зараз Бельгія переживає бум евтаназії.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Здоровье. Цинк на защите здоровья. Укрепляет иммунную систему и защищает от Covid19

Адвокат Зейкан. Звернення до судів про помилки в судовій практиці.