in , , , ,

13 липня 2022. День 140й ВІЙНИ. 13 липня. Літопис.

Війна 2022. День 140й. 13 липня. Літопис.
Головне.
В мене відбулася цікава розмова з одним товаришем з приводу скандалу навколо заяв Спартц.
Він: Зеленському, щоб прибрати цей скандал потрібно негайно призначити прокурора САП
Я: Згоден. Але це не може допустити Татаров.
В: значить треба прибрати Татарова
Я : на це не піде Єрмак.
В: ну Єрмака він ніколи не прибере.
Я: коло замкнулося.
В : тоді жопа.
А ви як вважаєте?
І. Міжнародна політика.
1. Заступниця державного секретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс стверджує, що Вашингтон стежить за використанням американської зброї в Україні та впевнений у діях українського уряду.
Про це Дженкінс заявила під час онлайн-брифінгу у вівторок.
2. Світовий Конгрес Українців, організація української діаспори, подала у Канаді судовий позов у зв’язку з рішенням уряду передати після обслуговування турбіну Siemens для “Північного потоку”, попри санкції.
У вівторок СКУ заявив, що подає позов у Канаді, щоб запобігти поверненню турбіни і не допустити подальшого обслуговування російських турбін в Канаді у майбутньому.
3. Посли країн “Групи семи” (G7) у Києві вважають, що призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є символом зобов’язання України проводити реформи.
Про це йшлося на зустічі диломатів зі спікером Верховної ради.
ІІ. Внутрішня політика.
4. Близько двох третин українців, які з початком повномасштабної війни виїхали за кордон, поки не планують повертатися в Україну.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.
Опитування проводилося серед 4900 українців, які зараз проживають у Польщі, Чехії, Угорщині, Молдові, Румунії та Словаччині, у середині травня-середині червня.
Більшість опитаних українців кажуть, що хочуть повернутися в Україну, коли з’явиться така можливість, але 65% поки планують залишатися у тій країні, де опинилися, і 9% – переїхати до іншої. Головним фактором, який спонукатиме їх повертатися, називають зниження інтенсивності бойових дій.
5. Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном Антону Янчуку про підозру у зловживанні владою та розтраті 426 млн гривень.
Слідство встановило, що підозрювані організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку “СЕТАМ” майна, що було арештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.
6. Україна потребує 9 мільярдів доларів на місяць для покриття дефіциту бюджету, що майже вдвічі перевищує попередні запити.
Про це розповів радник президента з економічних питань Олег Устенко в коментарі для Financial Times.
ІІІ. Бойові дії.
Останніми днями військові підрозділи РФ проводять обмежені наземні операції, які мають скоріше розвідувальний характер. Натомість окупанти здійснюють інтенсивний вогневий вплив на насалені пункти поблизу лінії зіткнення. Імовірно найближчими днями росіяни сконцентрують сили для захоплення невеликих містечок на околицях Слов’янська та Краматорська, повідомляє пресслужба Міністерства оборони Великої Британії.
Під загрозою атаки знаходяться населені пункти уздовж траси E40, зокрема Долина, а також Сіверськ й інші містечка на східних околицях Донецької області. Оскільки ключовою ціллю, на даному етапі операції, для військового керівництва РФ лишаються Слов’янськ та Краматорськ.
На сході України триває оперативна пауза під залпи російської артилерії. Армія РФ продовжує заходи з відновлення боєздатності військових підрозділів та проводить обмежені, розвідувального характеру, атаки, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За попередню добу російські військові підрозділи провели низку наземних атак на північ від Слов’янська, на схід від Сіверська та в районі Бахмута.
На слов’янському напрямку ЗСУ відбили наступ противника на захід від траси Е40 поблизу Довгенького, Мазанівки, Краснопілля та Долини, а також на схід від траси Е40 в районі сел Маяки та Іванівка. Наразі росіяни не перетинали річку Сіверський Донець у районі Маяків та Сидорового, проте можливість такого маневру вірогідна. Адже це дасть змогу оточити український укріплений район між Долиною, Богородичним, Пришибом та Маяками.
Впродовж останніх кількох днів тривали обговорення того, як системи HIMARS впливають на хід війни, яку Росія розв’язала проти України. І ця американська зброя справді чудова. Але варто розуміти можливості і призначення цих систем, щоб їхній очікуваний вплив не був перебільшений.
Про це на своїй сторінці в Twitter написав австралійський генерал у відставці Мік Раян
HIMARS впливають на ситуацію на полі битви і будуть робити це й далі. Але самі ці системи не принесуть перемогу у війні. Вони дали Збройним силам України нові «довгі руки», які допомагають бити російських загарбників. Але не існує єдиного рішення, яке б дозволило швидко покінчити з війною.
Зведення ГШ на 18.00.
7. На Харківському напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на недопущенні просування наших військ.
Вже вкотре українські воїни відбили ворожий штурм в напрямку Дементіївки. Наразі противник поповнює запаси та намагається доукомплектувати підрозділи, що зазнали втрат особового складу та військової техніки.
Російські окупанти обстрілювали райони населених пунктів Харків, Дементіївка, Руські та Черкаські Тишки, Слатине, Прудянка, Залиман, Старий Салтів, Петрівка, Руська Лозова, Уди, Явірське, Коробочкине та Перемога. Завдали удару парою вертольотів Ка-52 поблизу Верхнього Салтова та Петрівки.
8. На Слов’янському напрямку противник здійснює вогневе ураження із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Тетянівка, Донецьке, Райгородок, Долина, Дібрівне, Курулька, Мазанівка, Вірнопілля, Гусарівка, Чепіль, Велика Комишуваха, Краснопілля та інших. Завдав авіаудару поблизу Мазанівки.
Штурмові дії у напрямках Іванівки та Долина наші захисники успішно відбили та відігнали окупантів назад.
9. На Краматорському напрямку ворог активних дій не вів. Обстрілював із ствольної артилерії та мінометів райони Миколаївки, Кривої Луки, Сіверська, Серебрянки, Верхньокам’янського та Івано-Дар’ївки. Авіаційні удари зафіксовано біля Спірного.
10. На Бахмутському напрямку окупанти здійснювали обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Виїмка, Берестове, Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Покровське, Бахмут, Опитне, Весела Долина, Вершина, Травневе, Вуглегірська ТЕС, Кодема, Торецьк, Шуми, Майорськ і Зайцеве. Завдали авіаційного удару неподалік Вершини.
Всі спроби ворожих штурмових дій в напрямках Веселої Долини, Яковлівки та Вершини наші воїни влучним вогнем звели нанівець. Окупанти, з втратами, відійшли. Розвідку боєм в районі Покровського ворог теж бездарно провалив.
11. На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник продовжив обстріли із ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення, щоправда з меншою інтенсивністю. Також завдав авіаційних ударів неподалік Малих Щербаків, Малої Токмачки, Кам’янського та Новомихайлівки. Вів повітряну розвідку БпЛА поблизу Новопрокопівки і Малої Токмачки.
12. На Південнобузькому напрямку війська агресора здійснювали обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Потьомкине, Князівка, Осокорівка, Добрянка, Біла Криниця, Партизанське, Благодатне, Киселівка, Новогригорівка, Зоря, Оленівка, Котляреве, Шевченкове, Луч, Посад-Покровське, Степова Долина, Українка, Прибузьке, Нова Зоря, Лимани та Лупареве. Також ворог вів повітряну розвідку БпЛА.
13. В Акваторії Чорного та Азовського морів у готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України противник утримує чотири носії високоточної зброї.
Бережіть себе!! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВІЙНА В УКРАЇНІ. АНАЛІЗ ПОДІЙ 10-11 ЛИПНЯ 2022

За чотири місяці від початку повномасштабної війни росії проти України ВРУ ухвалила майже дві сотні нормативно-правових актів.